10 lat programu wczesnej interwencji "FreD goes net"
Program „FreD goes net” został wdrożony w 2009 r. w Bydgoszczy. Dziś realizowany jest w ponad 100 miastach na terenie całego kraju.
Międzynarodowa Konferencja pt: „Dialog Motywujący w pracy z młodzieżą wykazującą zachowania problemowe” odbyła się w czwartek z okazji 10-lecia programu wczesnej interwencji „FreD goes net”. Program skierowany jest do osób w wieku 13-19 lat, które eksperymentują lub używają substancji psychoaktywnych, jak narkotyki, alkohol, dopalacze, i doświadczają związanych z tym problemów.
Pokona każdą przeszkodę
Pierwsze zajęcia w ramach programu wczesnej interwencji „FreD goes net” zostały zrealizowane w styczniu 2009 roku w Bydgoszczy.
- Na początku podchodziłem do tego z wielkim sceptycyzmem. Moje wcześniejsze doświadczenia pokazały, że praca z grupą to długi proces, często trwający nawet rok. Zastanawiałem się, czy jedna rozmowa i osiem godzin terapii faktycznie może coś zmienić życiu młodego człowieka - wspomina Robert Rejniak z Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.
- Dziś mógłbym porównać ten program do małego jeepa z napędem na cztery koła, który niby nie jest duży, ale jest w stanie pokonać najtrudniejsze przeszkody.
Jak dodaje nasz rozmówca, „FreD” jest pierwszą tego typu ofertą, przygotowaną dla młodzieży, która nie kwalifikuje się jeszcze na terapię, ale kierowana jest np. do placówek odwykowych.
Z dalszej części artykułu dowiesz się:
- jakie efekty ma przynieść terapia
- w jakich miastach realizowany jest program „FreD goes net”
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień