100-lecie niepodległości. Zapomniani bohaterowie sportu

Czytaj dalej
Julia Kalęba

100-lecie niepodległości. Zapomniani bohaterowie sportu

Julia Kalęba

Historia polskiego sportu ma swoich zapomnianych dziś bohaterów. O pierwszych zawodniczkach, olimpijczykach walczących na linii frontu i zwycięstwach po wojnie - opowiada Krzysztof Szujecki, historyk sportu, autor „Historii Sportu w Polsce” wydanej przez krakowskie wydawnictwo „Biały Kruk”.

Zebrał pan i opisał sylwetki największych polskich sportowców z najróżniejszych dyscyplin: lekkoatletyki, boksu, narciarstwa czy szermierki. Ma pan wśród nich swoich ulubionych bohaterów?

Najciekawsze wydały mi się historie polskich bohaterek: tenisistki Jadwigi Jędrzejowskiej, sprinterki Stanisławy Walasiewicz i łuczniczki Janiny Kurkowskiej-Spychajowej, które w 20-leciu międzywojennym były szczególnymi światowymi gwiazdami.

Jak wyglądał rozwój sportu w niepodległej Polsce? Jakie były największe sukcesy i kim byli polscy bohaterowie? O tym w dalszej częście tekstu.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Julia Kalęba

Reporterka pisząca o ludziach i kulturze. Absolwentka dziennikarstwa oraz edytorstwa na wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy przygląda się ludziom i ich historiom. Ciekawią ją zjawiska, których jesteśmy świadkami, skrajności i nieoczywistości. Podejmuje kwestie społeczne, dotyczące przede wszystkim społeczności lokalnej. Na co dzień szuka tematów.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.