Narodowcy nie rozważają dołączenia do Zjednoczonej Prawicy - przyznaje Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego, współorganizator Marszu Niepodległości
Dlaczego - i za co - Niemcy podczas wytyczania granic po I wojnie światowej na Pomorzu zgodzili się oddać Polsce pół jeziora i jedną wieś? Co z tym wspólnego miał ks. Kurt Reich, niemiecki patriota? I jaka tajemnica związana jest ze śmiercią...
Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka
Co roku 1 listopada i w Dzień Zaduszny Polacy odwiedzają cmentarze. Ozdabiają groby kwiatami, zapalają znicze. Wspominają bliskich... Ale za tymi świętami kryją się zmieniające się mody i wielki cmentarny biznes.
W schronisku dla bezdomnych zwierząt trwają ostatnie zakupy za pieniądze z ubiegłorocznego projektu „Zwierzęta w Łodzi są ważne” w ramach budżetu obywatelskiego.
Obserwując ostatnie wydarzenia odnoszę wrażenie, że państwowe obchody 100-lecia odzyskania niepodległości są kiepsko przygotowane. Pomijam już pretensje o to, że taka piękna okrągła rocznica nie została wykorzystana jako okazja do promocji Polski,...
Rozmowa z ks. Mieczysławem Puzewiczem, inicjatorem wielu programów pomocy bezdomnym, więźniom, uchodźcom, dzieciom ulicy itp.
Saszan ma zaledwie 24 lata - a już wkroczyła do świata celebrytów. Jest w tej chwili jurorką show „Śpiewajmy razem. All Together Now” i prezentuje swoją drugą płytę - „Hologram”.
Gdy Danuta przyszła do banku wypłacić gotówkę, zdziwiła się, że na rachunku jest ledwie kilkaset złotych. Śledczy wyjaśnili, w jaki sposób z jej konta wyparowało 370 tysięcy złotych.
Jest perłą i dumą krakowskich scen. 50 lat spędziła w Starym Teatrze, grając u największych reżyserów: Jarockiego, Wajdy, Kutza. Wspaniała artystka i uwielbiany pedagog. Była ulubioną aktorką Konrada Swinarskiego, w którego spektaklach stworzyła...
Nadciśnienie to nie koniec świata - mówi Andrzej Wiśniewski, specjalista chorób wewnętrznych i hipertensjolog ze szpitala im. Żeromskiego w Krakowie.
Rozmowa z Grażyną Jagielską, żoną Wojciecha, znanego korespondenta wojennego, autorką książki „Miłość z kamienia” przez wydawnictwo MANDO.
Rozmawiamy z Anną Pieczarką, radną sejmiku województwa małopolskiego, która w wyborach uzyskała najwyższy wynik w kraju. Licznik poparcia zatrzymał się na liczbie… 72 739 głosów.
Jest coś bardzo symbolicznego w tym, że z okazji Święta Niepodległości najbardziej udała nam się narodowa kłótnia. „Sto politycznych awantur na stulecie” nigdy nie zostało zgłoszone jako oficjalny projekt obchodów, a szkoda, można by go przecież...
Nad historią średniowiecza „panował suwerennie”. Studentów uczył, że należy samodzielnie dążyć do prawdy, zamiast przepisywać teorie innych badaczy. I choć kochał Kraków, z sentymentem wspominał Kresy, z których pochodził. Dziś pożegnamy prof....
Wóz do ciśnieniowego czyszczenia zwrotnic i rowków szyn to najnowszy nabytek Zakładu Torów i Sieci łódzkiego MPK.
Święto Niepodległości. Staszic, Szczepanowski, Kronenberg i wielu innych postawiło na pracę organiczną w okresie zaborów. Dziś są niemal zapomniani. Rozmowa z prof. Tomaszem Gąsowskim, historykiem.
12 Listopada 1918. W wielu polskich miastach, miasteczkach ani 11 listopada, ani dzień później nie zdarzyło się nic, co zapadłoby w pamięć. Radość z wolnej Polski była jednak wielka.
Ministerstwo Finansów opublikowało wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla gmin na 2019 rok (tzw. wskaźnik G). Podstawę tych prognoz stanowią dane o dochodach podatkowych z ubiegłego roku. Sprawdzamy na którym...
Od 10 listopada 2008 roku Białystok miał obchodzić Święto Niepodległości nie tylko patriotycznie, ale i rozrywkowo. - Nasze wszystkie święta polegają zazwyczaj na składaniu wieńców i paleniu zniczy. A przecież takie święto 11 Listopada można...
- Porażka? Poprawność polityczna nakazuje, by nie używać tego słowa. Ujmę to tak: nie odnieśliśmy sukcesu - tak w czwartek Artur Wezgraj, jeden z liderów Stowarzyszenia Lepszy Koszalin odniósł się do wyniku wyborczego w Koszalinie. Stowarzyszenie...
- Jestem pierwszą w historii tego miasta kobietą, która została prezydentem ! - wykrzyknęła uradowana Anna Mieczkowska, gdy chwilę po ujawnieniu ostatnich nieoficjalnych wyników wyzwoliła się z uścisków wiwatujących, gratulujących jej ludzi i...
Na wokandę Sądu Okręgowego w Koszalinie wróciła zawiła sprawa z Byszkowa w gm. Czaplinek. Pod zarzutem zabójstwa Krzysztofa J. ponownie stanął 60-letni Stanisław K. Sprawa jest trudna, bowiem dotąd nie odnaleziono ciała domniemanej ofiary.
U progu Święta Niepodległości minister spraw wewnętrznych prosi policjantów, by 11 listopada przyszli do pracy, i na zachętę szeroko sypie premiami. Policjanci nie są chętni, gdyż chcą podwyżek i m.in. płatnego w 100 procentach chorobowego.
Jeszcze 7 lat temu na ministerialnej liście województwo lubuskie miało kilka produktów tradycyjnych. W skali kraju byliśmy na szarym końcu. Dziś wskoczyliśmy na 7. miejsce. Duża w tym zasługa Grażyny Dereń.
Ponad 200 generałów wystosowało wczoraj apel do władz zatytułowany „Nie pozwólmy niszczyć Polski”. Jednym z nich był gen. broni Mirosław Różański spod Międzyrzecza.
Zatoczka dla samochodów zamiast ogrodu, wyższe torowisko, dziki objazd. Mieszkańcom ul. Kostrzyńskiej z remontem nie jest łatwo...
Z Zielonej Góry będzie można dojechać nawet do Wiednia i Budapesztu, a z połączenia Gorzowa z Warszawą skorzystają w Skwierzynie i Międzyrzeczu.
Na pomniku przy placu NZS zostanie w piątek powieszony poziomy napis „Niepodległość”. Inicjatorzy akcji nie mają na to potrzebnych zgód. Nie mieli czasu, by przed 11 listopada je uzyskać.
Marek Woźniak z PO marszałkiem województwa, a wicemarszałkami Wojciech Jankowiak i Krzysztof Grabowski z PSL – ich kandydatury wydają się pewniakami do składu zarządu województwa w przyszłej kadencji sejmiku województwa. Dołączyć do nich może...
Po długim okresie, w którym o obwodnicy nie mówiło się za dużo, temat powraca. Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybierają się do Krosna Odrzańskiego przeprowadzić konsultacje.
Hurra!!! - cieszyli się wczoraj młodzi koszykarze. Powód? Oficjalne otwarcie nowej hali sportowej, podczas którego rozegrali pięciominutowe mecze. Emocji nie brakowało..
- Byłem zaskoczony, gdy zaproponowano mi to niezwykłe wyróżnienie, ale bez wahania wyraziłem zgodę - przyznaje Józef Młynarczyk, którego imię od dzisiaj będzie nosić Zespół Szkół w Przyborowie.
Trener tymczasowy to w historii Lecha Poznań wcale nie taki rzadki przypadek. W tym roku Kolejorz już po raz drugi sięga po to rozwiązanie.
W tym roku administracja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego wróci na dawne miejsce. Przebudowa budynku administracyjnego zakończyła się. I kończą się prace w kolejnych dwóch obiektach.
W ramach akcji promocyjnej #StądJestem miasto chwaliło się znanymi mieszkańcami. Teraz do grona sportowców, muzyków, artystów dołączyli trochę zwyklejsi gorzowianie. Ale też wyjątkowi!
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.