Małgorzata Oberlan

18-letni Kewin M. - proces w sierpniu w Toruniu. Dwa rozboje

18-letni Kewin M.  został tymczasowo aresztowany dopiero po drugim rozboju, w lutym bieżącego roku. Fot. policja Grudziądz 18-letni Kewin M. został tymczasowo aresztowany dopiero po drugim rozboju, w lutym bieżącego roku.
Małgorzata Oberlan

Kewin M. to zaledwie 18-letni grudziądzanin, któremu grozi do 15 lat więzienia. Nastolatek napadł na dwie osoby. 87-letnia staruszka nie przeżyła.

Niedziela, 14 stycznia 2018 roku, osiedle Mniszek w Grudziądzu. Tutaj nastolatek dokonuje pierwszego przestępstwa. Przy ul. Droga Pomorska podbiega do staruszki i wyrywa jej torebkę. 87-letnia kobieta upada na chodnik. Tak nieszczęśliwie, że uderza głową o płyty. Karetka zabiera ją do szpitala nieprzytomną, z poważnymi obrażeniami.

Puszczają go do domu

Staruszka trafia do szpitala, a kryminalni szukają napastnika. Szybko zatrzymują znanego dobrze policji Kewina M. Ten 18-latek tłumaczy, że był zdesperowany. Miał długi u kolegów, pilnie potrzebował pieniędzy... Szczęśliwie, chłopak ma też jeszcze skradzioną staruszce torebkę.

16 stycznia Kewin M. zostaje doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Tutaj słyszy zarzut nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała. Z uwagi na nieumyślność działania prokuratura nie aresztuje Kewina M., tylko stosuje wobec niego tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze: dozór policji, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.

Znów napada, z nożem

Nastolatek do decyzji prokuratora się nie stosuje i orzeczony dozór policji ma w głębokim poważaniu. Na komisariacie policji się nie melduje.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.