Tomasz Trepka

Ale historia! Niezwykłe skarby Ponidzia

Ale historia! Niezwykłe skarby Ponidzia
Tomasz Trepka

O niezwykłej i bogatej przeszłości naszego regionu, początkach osadnictwa na ziemiach polskich, wystawie archeologicznej dotyczącej pradziejów Ponidzia przygotowanej w Kamienicy pod Trzema Herbami przy Rynku 3 w Kielcach oraz wyjątkowej roli Wiślicy, opowiedziały historyk Izabela Wójcik, zastępca kierownika Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Kielcach i archeolog Gabriela Kiełtyka-Sołtysiak, kierownik Muzeum Archeologicznego w Wiślicy.

Tomasz Trepka: Rejon Wiślicy jest miejscem szczególnym, jeśli chodzi o zabytki archeologiczne.
Gabriela Kiełtyka-Sołtysiak:
Wiślica jest najbogatszym zespołem zabytkowym na Ponidziu. Cały ten region jest niezwykle interesujący pod względem archeologicznym. Znajdujemy tutaj szereg znalezisk z różnych epok i okresów, które przybliżają nas do zrozumienia codziennego życia ludzi zamieszkujących te tereny.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Trepka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.