Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Ale kino! Szantaż prezesa: albo „Kler” albo koniec z forsą

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylęgalski
Adam Lewandowski

Ale kino! Szantaż prezesa: albo „Kler” albo koniec z forsą

Adam Lewandowski

Firma Solbet jest znanym w Solcu sponsorem. Wyposażyła m.in. kino w projektor. A teraz chce, by nie wyświetlać z tego projektora filmu Kler.

Regina Osińska, dyrektorka Soleckiego Centrum Kultury maila z Solbetu otrzymała w środę 3 października o godz. 14,22. Przeczytała z niedowierzaniem: „W związku z zamówionym repertuarem filmowym film „Kler”, który ma być wyświetlany na sprzęcie SOLBetu protestujemy przeciwko wyświetlaniu. Jeżeli Pani Dyrektor wyświetli na sprzęcie Solbetowskim ten film nigdy nie otrzyma żadnego sponsoringu. I nigdy nie będzie Pani brana pod uwagę jako poważna osoba przez Dyrekcję i Zarząd Solbetu. Nie po to zakupiliśmy sprzęt do wyświetlania filmów i wyposażyliśmy salę kinową, żeby Pani rozpowszechniała pedofilię, która jest nieprawdziwa. W filmie jest jeden aktor przebrany za pedofila i gra księdza. Czy w tak małym miasteczku jak Solec Kujawski obniża Pani Dyrektor wartość religii i szerzy nieprawdziwy obraz kościoła. Zboczeńcy zdarzają się w kościołach, szkołach, domach kultury, teatrach i urzędach. Zarząd grupy kapitałowej SOLBET, prezes Zarządu Marek Małecki”.

 • Solbet to największy producent betonu komórkowego w Polsce. Możliwości produkcyjne wszystkich zakładów Grupy sięgają 2 mln metrów sześciennych rocznie.
 • Prezes firmy Solbet nie życzy sobie, by na  zakupionym przez niego  sprzęcie wyświetlany był  film „Kler”. 
 •  Władze Solca odpowiedziały sponsorowi bardzo grzecznie. I nie zgodziły się na zdjęcie filmu z ekranu.

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Adam Lewandowski

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Jeżeli Pan Prezes w umowie sponsoringu nie zawarł zapisu dającego mu prawo do cenzurowania repertuaru wyświetlanego na "jego" sprzęcie, to teraz może co najwyżej postraszyć odmową sponsoringu w przyszłości. A tak na serio, to jakiś czas temu już była afera z blokowaniem teatru, ponieważ miał tam być pokazywany podobno obrazoburczy spektakl. Podobnie było z rzeźbami, czy obrazami. Z tym, że tam protestowali prywatni ludzie, a nie prezes firmy sponsorującej. Powinna być zasada, że nie podoba Ci się jakiś film, to na niego nie idziesz do kina lub nie oglądasz w TV, a nie protestować, czy tym bardziej blokować. Na przykład w życiu bym nie obejrzał Idy, gdziekolwiek - w dzisiejszych czasach film czarno - biały i do tego w formacie 4:3 nie powinien w ogóle się pojawić, a tu masz - został nawet tak bardzo doceniony. To jest kino artystyczne, z przesłaniem, a nie rozrywkowe, więc zupełnie nie moja bajka.

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.