Alison Belsham – Łowca tatuaży. Obdziera ofiary żywcem ze skóry

Czytaj dalej
Fot. Wydawnictwo W.A.B.
Jerzy Doroszkiewicz

Alison Belsham – Łowca tatuaży. Obdziera ofiary żywcem ze skóry

Jerzy Doroszkiewicz

Tatuażystka, policjant, który pierwszy raz styka się z morderstwem i seryjny zabójca. Takimi figurami gra w „Łowcy tatuaży” Alison Belsham. I gra z powodzeniem.

Ona jest pasjonatką tatuaży. Nie wyszło jej z mężem, również tatuażystą, ale ma syna i pracę, któa jest pasją. A Alison Belsham stara się pisać o niej tak, jakby sama nie wypuszczała z rąk maszynki do tatuażu.

On po latach terminowania w policji i częstych odwiedzin kościoła wreszcie zostaje komisarzem. Kiedy musi zająć się pierwszym trupem, nie zdaje sobie sprawy, że będzie ścigał seryjnego zabójcę. Zabójcę, o tytułowej przypadłości. Bo oprócz tego, że to morderca, to także łowca tatuaży i to pozyskiwanych z ludzi. By powiększać swoją kolekcję, obdziera ofiary żywcem ze skóry.

Zanim czytelnik przekona się, kto jest owym łowcą, na kartach książki pojawią się kolejne trupy, tatuażystka lubiąca w przeszłości nadużywać wobec krnąbrnych facetów noży, rozpocznie zaś prywatne śledztwo. I wzorem wielu innych kryminałów – owego łowcę poznajemy z fantastycznie napisanych monologów wewnętrznych, z zimną krwią opowiadających o jego przygotowaniach do zbrodni i płynących z samego aktu zabójstwa emocji.

„Łowca tatuaży”, pełen smaczków z salonów i konwentów tatuaży, to wzorowy kryminał z bardzo mocnym finałem, ciekawymi postaciami i dobrze napisanymi dialogami, które dla W.A.B. przełożyła Dorota Konowrocka-Sawa.

Jerzy Doroszkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.