Szymon Spandowski

Alkohol w Toruniu z nowymi limitami. Proponowane przez magistrat przepisy dotyczą m.in. nowych zasad sprzedaży alkoholu na stacjach paliw

Alkohol w Toruniu z nowymi limitami. Proponowane przez magistrat przepisy dotyczą m.in. nowych zasad sprzedaży alkoholu na stacjach paliw Fot. Grzegorz Olkowski
Szymon Spandowski

W Toruniu może pojawić się więcej sklepów, w których będzie można kupić alkohol, jednak picie pod chmurką nadal nie będzie tolerowane.

Niebawem przestaną obowiązywać dotychczasowe ograniczenia liczby punktów sprzedaży alkoholu. Powinny natomiast wejść w życie osobne zezwolenia na sprzedaż trzech rodzajów trunków: wysokoprocentowych, takich od 4,5 do 18 proc. alkoholu, oraz słabszych - w tym piwa, które do tej pory płynęło bez takich przeszkód. Zmiany wymusza znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości. Na jej podstawie toruński magistrat przygotował nowe wytyczne, które w czwartek zostaną przedstawione do zatwierdzenia radnym.

Dziś w Toruniu napoje wysokoprocentowe są sprzedawane w 133 sklepach. O każde wolne zezwolenie ubiega się kilkudziesięciu przedsiębiorców. W przyszłości zainteresowani sprzedażą np. piwa, wina i wódki będą musieli zdobyć trzy urzędowe błogosławieństwa, mieszcząc się oczywiście w nowych limitach.

Proponujemy 350 zezwoleń na sprzedaż piwa i alkoholu o zawartości do 4,5 proc., 150 zezwoleń na sprzedaż napojów o zaw. alkoholu od 4,5 do 18 proc. z wyjątkiem piwa i 150 na napoje alkoholowe o zawartości powyżej 18 proc. - mówi Krzysztof Kisielewski, dyrektor Wydziału Ewidencji i Rejestracji Urzędu Miasta.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Szymon Spandowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.