Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Andrzej Zydorowicz o Mundialu 2018: Wpadki są codziennym chlebem komentatorów

Czytaj dalej
Marcin Zasada

Andrzej Zydorowicz o Mundialu 2018: Wpadki są codziennym chlebem komentatorów

Marcin Zasada

Przez ponad 30 lat jego głos, rozpoznawalny przez każdego kibica w Polsce, towarzyszył sukcesom i porażkom naszego futbolu. Dziś legendarny Andrzej Zydorowicz opowiada o komentowaniu piłki. Rozmowa z Andrzejem Zydorowiczem, słynnym komentatorem piłkarskim.

Jak panu podoba się ten mundial 4K w TVP?

4K… Pamiętam ten dowcip.

Jacek Laskowski po porażce z Kolumbią tak sobie żartował. 4K to było: Kolumbia, Kazań i klęska, a czwarte „K” każdy miał sobie dopisać.

Jestem pełen podziwu dla Laskowskiego. Nie sądziłem, że może być twórcą nowych zwrotów w języku potocznym. To było nawet całkiem poetyckie, choć poezja przyziemna.

To czwarte „K” to k… mać?

No tak. Wolę, gdy komentatorzy są myślami przy meczu, niech metafory zostawią poetom. Prowadź grę, chłopie, mów mniej, oszczędniej, bo komentarz jest zjawiskiem wtórnym do wydarzeń na boisku.

Czasem trzeba też zabawnej puenty. 4K pana nie bawiło?

Może nie mam poczucia humoru. Pamiętam dowcipy Jana Ciszewskiego typu „pierwsze śliwki robaczywki”, gdy traciliśmy gola. Ten sam poziom.

Co mówić, gdy odpadamy z turnieju w takim stylu?

Powiedzieć krótko: oczekiwania przerosły możliwości. To tylko sport, a ja nigdy nie byłem skłonny, by kopać leżącego. Lubię rzetelną ocenę: błędy taktyczne, siły, może zawiedliśmy mentalnie. Swoją drogą, gdy operator pokazał twarze polskich piłkarzy przed meczem z Kolumbią, widziałem przestraszonych ludzi. Coś jeszcze trzeba dodawać?

Pan irytuje się, gdy słucha polskich komentatorów?

A dlaczego? Przez wpadki?

 • Andrzej Zydorowicz przyznaje się do wpadek
 • Co powiedział Zbugniew Boniek Andrzejowi Zydorowiczowi
Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marcin Zasada

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.