Atak na 9-latkę na osiedlu Młodych! Szkoła alarmuje rodziców!

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Alicja Cichocka-Bielicka

Atak na 9-latkę na osiedlu Młodych! Szkoła alarmuje rodziców!

Alicja Cichocka-Bielicka

Toruńska policja przesłuchuje świadków i zabezpiecza ślady, dyrekcja pobliskiej szkoły wysyła ostrzegawcze wiadomości do rodziców, by pilnowali dzieci.

„Szanowni Państwo, informuję o przebywającym na terenie osiedla Młodych mężczyźnie, który atakuje dzieci. Proszę w sposób szczególny o zaopiekowanie się dziećmi nie tylko w drodze do i ze szkoły, ale również gdy przebywają na podwórku. Sprawą zajmuje się już Policja. Wychowawca klasy” - wiadomość tej treści w poniedziałek otrzymali przez e-dziennik rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 7 przy ul. Bema i ul. Morcinka (placówka mieście się w dwóch budynkach).

Atak na dziecko

Takie ostrzeżenie musiało wywołać poruszenie i strach. Zaniepokojeni rodzice pytają w telefonach do „Nowości” co wydarzyło się na osiedlu, że dyrekcja zdecydowała się rozesłać taki alert.

- W poniedziałek przyszedł do nas wzburzony rodzic, którego dziecko padło ofiarą zdarzenia. Ostrzegał, że na osiedlu dzieją się niebezpieczne sytuacje - Iwona Fechner Sędzicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7, która poprosiła wychowawców klas o wysłanie komunikat podkreśla, że sprawa jest poważna i jednocześnie bardzo delikatna.

O jakie niebezpieczne sytuacje i o jakie zdarzenie konkretnie chodzi, więcej mówi policja.

- Przyjęliśmy zgłoszenie dotyczące przestępstwa o charakterze seksualnym, gdzie pokrzywdzoną jest osoba małoletnia poniżej 15 roku życia - informuje Wojciech Chrostowski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. - Do zdarzenia doszło w niedziele, 14 października w Toruniu. Nie udzielamy informacji o szczegółach tego postępowania, z uwagi na dobro osoby pokrzywdzonej.

Dziś sprawą zająć ma się Prokuratura Rejonowa Centrum Zachód w Toruniu, która z zebranego przez policję materiału - śladów oraz przesłuchań świadków ma zdecydować o kwalifikacji zdarzenia.

Pozostało jeszcze 43% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Alicja Cichocka-Bielicka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.