Alicja Cichocka-Bielicka

Ateista na uczelni o. Rydzyka. Czy na studiach dofinansowanych z publicznych środków uczelnia ma prawo wymagać opinii od księdza?

Czy doszło do dyskryminacji Marka Joppa (na zdj.obok adwokata Marka Chudziaka)? Jeśli nie dojdzie do ugody, sprawę rozstrzygnie sąd. Fot. Jacek Smarz Czy doszło do dyskryminacji Marka Joppa (na zdj.obok adwokata Marka Chudziaka)? Jeśli nie dojdzie do ugody, sprawę rozstrzygnie sąd.
Alicja Cichocka-Bielicka

Marek Jopp z SLD oskarża uczelnię ojca Rydzyka o dyskryminację. Chciał podjąć na niej studia, ale nie złożył zaświadczenia od księdza proboszcza i uczelnia uniemożliwiła mu naukę.

Proces w tej sprawie ruszył wczoraj rano przed Sądem Rejonowym w Toruniu. Marek Jopp, lokalny polityk SLD, radny Chełmży oraz pracownik toruńskiego biura europosła Janusza Zemke domaga się od władz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zadośćuczynienia w wysokości 5 tys. złotych za to, co spotkało go dwa lata temu.

Chciał studiować na uczelni o. Tadeusza Rydzyka ochronę środowiska. Czesne było bardzo atrakcyjne ponieważ studia miały dofinansowanie publiczne z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WSKSiM to prywatna uczelnia). Opłata za semestr wynosiła tylko 850 zł.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Alicja Cichocka-Bielicka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

55,00 110,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.