Alicja Cichocka-Bielicka

Automaty na monety w suszarniach budynków Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Toruniu

Suszarnia jest w piwnicy, żeby pranie schło trzeba włączyć kaloryfer. Stawka 1 zł za 1,5 godziny grzania.... Fot. Jacek Smarz Suszarnia jest w piwnicy, żeby pranie schło trzeba włączyć kaloryfer. Stawka 1 zł za 1,5 godziny grzania....
Alicja Cichocka-Bielicka

W budynkach TTBS na osiedlu Solanki, żeby wysuszyć pranie trzeba zapłacić. Grzejniki uruchamia automat, koszt? 1 zł za półtorej godziny grzania w suszarni.

Wpłatomaty na pieniądze w suszarniach to autorski i pionierski pomysł zarządu Toruńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Okazuj się, że od lat są instalowane na różnych osiedlach TTBS, na Solankach w Czerniewicach są od roku i wywołują duże kontrowersje. Urządzenie włącza grzejnik w suszarni w piwnicy, ale tylko jeśli mieszkaniec wrzuci do niego pieniądze. Stawka - złotówka za półtorej godziny poboru prądu.

Chcesz suszyć, to płać!

- W jedną czy dwie godziny pranie nie wyschnie, potrzeba nawet 18 złotych tylko na jedno pranie - załamuje ręce jedna z mieszkanek bloku TTBS z Czerniewic. Z pomieszczenia suszarni przestała korzystać, pomimo, że jak mówi, powinna. - Od kilku sezonów walczę z grzybem w mieszkaniu, a suszenie pogłębia problem, który ma zresztą wiele osób na tym osiedlu.

Sprawa bulwersuje nie tylko ją. Inny lokator TTBS z tego osiedla mówi nie tylko o wysokich kosztach, ale też o problemach jakie generuje automat w suszarni.

- Żeby zbić koszty i uniknąć kłótni o to kto zapłacił, a kto dowiesił ubrania administracja poradziła, że mam skrzykiwać się na pranie z sąsiadami i robić zrzutki na suszenie. Rzeczywistość rodem z serialu Alternatywy 4! - mówi, że z suszarni nie może zrezygnować. - Od lat walczę z grzybem w łazience, w tym sezonie problem znów wrócił…

Sprawę zupełnie inaczej widzi prezes Toruńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Beata Żółtowska. Twierdzi, że wpłatomaty świetnie się przyjęły i co najważniejsze rozwiązały palący problem w budynkach. Jaki?

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Alicja Cichocka-Bielicka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.