Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Alicja Cichocka-Bielicka

Automaty na monety w suszarniach budynków Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Toruniu

Suszarnia jest w piwnicy, żeby pranie schło trzeba włączyć kaloryfer. Stawka 1 zł za 1,5 godziny grzania.... Fot. Jacek Smarz Suszarnia jest w piwnicy, żeby pranie schło trzeba włączyć kaloryfer. Stawka 1 zł za 1,5 godziny grzania....
Alicja Cichocka-Bielicka

W budynkach TTBS na osiedlu Solanki, żeby wysuszyć pranie trzeba zapłacić. Grzejniki uruchamia automat, koszt? 1 zł za półtorej godziny grzania w suszarni.

Wpłatomaty na pieniądze w suszarniach to autorski i pionierski pomysł zarządu Toruńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Okazuj się, że od lat są instalowane na różnych osiedlach TTBS, na Solankach w Czerniewicach są od roku i wywołują duże kontrowersje. Urządzenie włącza grzejnik w suszarni w piwnicy, ale tylko jeśli mieszkaniec wrzuci do niego pieniądze. Stawka - złotówka za półtorej godziny poboru prądu.

Chcesz suszyć, to płać!

- W jedną czy dwie godziny pranie nie wyschnie, potrzeba nawet 18 złotych tylko na jedno pranie - załamuje ręce jedna z mieszkanek bloku TTBS z Czerniewic. Z pomieszczenia suszarni przestała korzystać, pomimo, że jak mówi, powinna. - Od kilku sezonów walczę z grzybem w mieszkaniu, a suszenie pogłębia problem, który ma zresztą wiele osób na tym osiedlu.

Sprawa bulwersuje nie tylko ją. Inny lokator TTBS z tego osiedla mówi nie tylko o wysokich kosztach, ale też o problemach jakie generuje automat w suszarni.

- Żeby zbić koszty i uniknąć kłótni o to kto zapłacił, a kto dowiesił ubrania administracja poradziła, że mam skrzykiwać się na pranie z sąsiadami i robić zrzutki na suszenie. Rzeczywistość rodem z serialu Alternatywy 4! - mówi, że z suszarni nie może zrezygnować. - Od lat walczę z grzybem w łazience, w tym sezonie problem znów wrócił…

Sprawę zupełnie inaczej widzi prezes Toruńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Beata Żółtowska. Twierdzi, że wpłatomaty świetnie się przyjęły i co najważniejsze rozwiązały palący problem w budynkach. Jaki?

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Alicja Cichocka-Bielicka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.