Aż strach się bać. Krótka historia polskiego horroru

Czytaj dalej
Fot. materiały prasowe producenta filmu
Gracja Grzegorczyk

Aż strach się bać. Krótka historia polskiego horroru

Gracja Grzegorczyk

W dobie epidemii koronawirusa kultura przenosi się do internetu. Tak dzieje się również z filmami. Z powodu zamknięcia kin wielu producentów zdecydowało, żeby nie odkładać premier na późniejsze terminy, tylko zorganizować je w sieci. Tak stało się z pierwszym polskim slasherem „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, który zamiast w kinie zadebiutował w serwisie Netflix.

Wprawdzie slasher (rodzaj horroru o fabule, w której liczba bohaterów zmniejsza się w „dziwnych” okolicznościach) jest w naszej kinematografii nowością, ale polscy twórcy filmowi już nieraz próbowali zmierzyć się z horrorem. Patrząc na te próby, można dojść do wniosku, że zrobienie przyzwoitego filmu grozy nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Gracja Grzegorczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.