Karolina Rokitnicka

Basen, ćwiczenia i wykład - ciekawe propozycje dla seniorów z gminy Kowalewo Pomorskie [zobacz zdjęcia]

Seniorzy z gminy Kowalewo mogą korzystać z oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku Fot. UM Seniorzy z gminy Kowalewo mogą korzystać z oferty Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Karolina Rokitnicka

Gmina Kowalewo Pomorskie stara się uatrakcyjniać ofertę spędzania wolnego czasu dla swoich mieszkańców, kierując ją do różnych grup wiekowych. Edukacja zdrowotna, ćwiczenia gimnastyczne i wykłady – to tylko część propozycji dla seniorów.

Od września piętnastu mieszkańców gminy Kowalewo Pomorskie korzysta z bezpłatnej edukacji zdrowotnej i ćwiczeń w ramach „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim”, który finansowany jest ze środków województwa kujawsko-pomorskiego oraz gminy Kowalewo Pomorskie. Program jest kierowany do osób powyżej 60 lat.

- Uczestnicy zostali poddani bezpłatnym badaniom kontrolnym ogólnolekarskim, testom sprawnościowym i psychologicznym, przeprowadzono ocenę składu masy ciała oraz EKG. Ćwiczenia o charakterze usprawniającym oraz wzmacniającym mięśnie całego ciała odbywają się przez okres 3 miesięcy 3 razy w tygodniu po godzinie na sali w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim lub na Pływalni pod nadzorem trenerów: Moniki Wolskiej i Doroty Piątkowskiej. Uczestnicy są usatysfakcjonowani wzięciem udziału w tegorocznej edycji programu, a trenerzy dumni z solidnego uczestnictwa seniorów w zajęciach i ich postępów – informuje Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim.

Więcej o projektach dla seniorów w gminie Kowalewo Pomorskie - czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karolina Rokitnicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.