AKC

Będzie mniej wypadków? Częstochowa stawia na inteligentną sygnalizację świetlną

Wnioski to efekt analiz policji i MZDiT Fot. Fot. MZDIT Wnioski to efekt analiz policji i MZDiT
AKC

Na dwóch skrzyżowaniach ulicy Kopernika - ze Śląską i Nowowiejskiego powstanie sygnalizacja świetlna. To efekt wspólnych analiz Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu oraz policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa na najbardziej newralgicznych skrzyżowaniach w mieście.

Ze wspólnych analiz Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu oraz policji wynika, że skrzyżowaniami wymagającymi interwencji w zakresie inżynierii ruchu drogowego są w pierwszej kolejności krzyżówki ulic Kopernika ze Śląską i Nowowiejskiego.

– W wyniku wielu symulacji okazało się, że najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja sygnalizacji świetlnej na wszystkich strumieniach ruchu w obrębie wymienionych skrzyżowań – zapowiedział Mirosław Kucia-Piekarski, zastępca dyrektora częstochowskiego MZDiT. – To, że sygnalizacja świetlna będzie optymalnym rozwiązaniem wynika m.in. ze specjalnego kalkulatora danych wskazanego w ministerialnym rozporządzeniu. Konkretne wartości zostały do niego wprowadzone i ich analiza za pomocą tego narzędzia wskazała, że właśnie inteligentna sygnalizacja świetlna wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tych miejscach.

W podobnym tonie wypowiadali się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie

W dalszej części:

  • Czyje bezpieczeństwo poprawi modyfikacja skrzyżowań
  • Czy będzie zielona fala
  • Ile ma kosztować to przedsięwzięcie
Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
AKC

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.