Tomasz Wersocki

Będzie przetarg na parkingi Park and Ride we Wschodnim Toruniu

Tak w przyszłości będzie prezentować się parking Park and Ride przy ul. Olimpijskiej  usytuowany obok pętli trawajowej Fot. Biuro Architektoniczne ComProjekt Tak w przyszłości będzie prezentować się parking Park and Ride przy ul. Olimpijskiej usytuowany obok pętli trawajowej
Tomasz Wersocki

Urząd Miasta Torunia chce ogłosić w sierpniu przetarg na parkingi Park and Ride. Większość z nich znajduje się we wschodniej części miasta.

O parkingach typu Park nad Ride (tzn. parkuj i jedź) mówi się w Toruniu od kilku lat. Zadaniem tego typu obiektów, rozmieszczonych na obrzeżach miasta, miałoby być umożliwienie kierowcom pozostawienie własnych aut na parkingu, a następnie skorzystanie z komunikacji miejskiej. Takie rozwiązanie ma wpłynąć także na zmniejszenie natężenia ruchu w centrum Torunia. Łączna kwota na ten projekt pochodząca z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego wynosi 15,5 mln złotych. Natomiast całkowity koszt tej inwestycji to prawie 24 mln złotych.

Cztery lokalizacje

- Miasto w sprawie parkingów Park&Ride w Toruniu jest przygotowane do budowy czterech kompleksów parkingowych zlokalizowanych na obrzeżach miasta, dokładnie: przy ul. Dziewulskiego, ul. Olimpijskiej, ul. Gagarina i ul. Turystycznej. Pozyskaliśmy środki zewnętrzne na realizację tego zadania, posiadamy także opracowaną koncepcję dla wszystkich obiektów. Ponowne ogłoszenie przetargu planowane jest jeszcze w sierpniu - mówi Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prezydenta Torunia.

Coraz częściej zdarza się jednak, że miasta stają pod ścianą zbyt wysokich ofert składanych przez wykonawców, które najzwyczajniej są nieproporcjonalne w stosunku do oczekiwań. Przypomnijmy ponadto, że pierwszy przetarg na Park and Ride miasto ogłosiło w ubiegłym roku. Jednak unieważniono go w maju, ponieważ oferty przekraczały budżet na budowę parkingów, a w jednym przypadku (parking przy ulicy Dziewulskiego na toruńskim Rubinkowie) nie wpłynęła żadna oferta wykonawcy.

Pozostało jeszcze 44% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Wersocki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.