Bieszczady z mrocznej opowieści. Startuje drugi sezon "Watahy"

Czytaj dalej
Fot. HBO
Paweł Gzyl

Bieszczady z mrocznej opowieści. Startuje drugi sezon "Watahy"

Paweł Gzyl

Drugi sezon „Watahy” zobaczą telewidzowie z 19 krajów Europy Zachodniej i Środkowej. Twórcami sześciu premierowych odcinków cyklu będą Jan P. Matuszewski oraz Kasia Adamik.

W najbliższą niedzielę, o godz. 20.10, w telewizji HBO swoją premierę będzie miał pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu „Wataha”. Z tej okazji w weekend 14 i 15 października kanał HBO będzie odkodowany i dostępny dla wszystkich odbiorców telewizji kablowej i satelitarnej. Premiera pierwszego odcinka cyklu odbędzie się w dziewiętnastu krajach Europy, w których funkcjonuje HBO - m.in. w Hiszpanii, Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

Pierwsza część „Watahy” pojawiła się w HBO trzy lata temu. Oglądało go wtedy średnio 335 tys. widzów, co uczyniło zeń najpopularniejszy serial w historii stacji. Trafił on wtedy również do piętnastu krajów, głównie Europy Wschodniej. W czerwcu tego roku sześcioodcinkowy serial kupiła od HBO brytyjska stacja Channel4. Recenzje, jakie „Wataha” zebrała potem w angielskiej prasie, były bardzo pozytywne.

Czytaj więcej:

  • O czym jest drugi sezon "Watahy"?
  • Co jest siłą "Watahy"?
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Gzyl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.