Małgorzata Oberlan

Bogaty jak komornik w Brodnicy, Lipnie, Chełmnie, Wąbrzeźnie... Oto ich majątki i zarobki

Bogaty jak komornik w Brodnicy, Lipnie, Chełmnie, Wąbrzeźnie... Oto ich majątki i zarobki Fot. archiwum Polska Press Bogaty jak komornik w Brodnicy, Lipnie, Chełmnie, Wąbrzeźnie... Oto ich majątki i zarobki
Małgorzata Oberlan

Im większe miasto, tym większe dochody komornika? Nieprawda! Komornicy w Wąbrzeźnie, Brodnicy, Lipnie, czy Chełmnie mają imponujące dochody i majątki - wynika z ich najnowszych oświadczeń majątkowych.

Roczne dochody komorników z mniejszych miast Kujaw i Pomorza wcale nie muszą odstawać od dochodów ich kolegów z Torunia, Bydgoszczy czy Włocławka. Ba, niejednokrotnie je przewyższają! W tej branży liczy się bowiem pozycja kancelarii komorniczej, jej doświadczenie i kontakty, a także - to rzecz oczywista - skuteczność komornika. Poza tym, w większych miastach po prostu jest większa konkurencja w komorniczej branży.

Oto przykłady najzamożniejszych komorników z okolic Brodnicy, Lipna, Chełmna i Wąbrzeźna. Informacje o dochodach i majątkach pochodzą z najnowszych oświadczeń majątkowych komorników (za 2019 rok), które od dwóch lat są jawne dla opinii publicznej.

W Brodnicy blisko miliona

Dokładnie 826 tys. 862 zł - taki imponujący dochód ze swojej działalności osiągnął w zeszłym roku komornik Jarosław Gardocki z Brodnicy. Dodatkowy zarobek dało mu wynajmowanie swoich nieruchomości (przychód: 39 tys. zł) i inne źródła, których nie precyzuje (4,9 tys. zł).

Wrażenie robi zgromadzony przez tego komornika majątek. W oświadczeniu wskazuje, że ma 227 tys. zł oszczędności i jest właścicielem lub współwłaścicielem z żoną kilku cennych nieruchomości. To po pierwsze "nieruchomość zabudowana" (152 mkw. i 1189 mkw.), a następnie 3 mieszkania. Pierwsze ma powierzchnię 48 mkw., drugie 38 mkw., a trzecie 26 mkw.

Komornik Jarosław Gardocki posiada też 4 działki o powierzchniach: 1500 mkw., 325 mkw., 157 mkw. oraz 2631 mkw. W garażu parkuje natomiast dwa auta osobowe marek: Opel Astra (rocznik 2014) i Hyundai IX 35 (rocznik 2015). Zabezpieczeniem na czarną godziną dla komornika są też obligacje Skarbu Państwa, w których ulokował 30 tys. zł.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.