Borys Płachta z Torunia mistrzem Polski młodzików w boksie

Czytaj dalej
Adam Mroczek

Borys Płachta z Torunia został bokserskim mistrzem Polski wśród młodzików. Pomorzanin Toruń, którego jest wychowankiem, zdobył łącznie trzy medale w tych mistrzostwach.

Borys Płachta mistrzem Polski!

W minioną niedzielę, tj. 2 października 2022 roku 14-letni Borys Płachta z Torunia zdobył tytuł mistrza Polski młodzików w boksie w kategorii 80 kg. Mistrzostwa Polski odbywały się w Bytowie w województwie pomorskim. Przez cały tydzień trwały walki uczestników o najważniejszy tytuł. W finałowej walce rywalem młodego torunianina był Łukasz Adamski.

Borys trenuje boks w Pomorzaninie od ponad 3 lat. Do tej dyscypliny sportu namówił go tata - Adam, który zawsze kochał sporty walki. Natomiast trenerzy - Henryk Żołnowski, Maciej Żołnowski oraz Kamil Gorząd doprowadzili go swoimi sumiennymi treningami na podium krajowego czempionatu.

Borys jest uczniem klasy ósmej w SP nr 9 w Toruniu.

- Cieszy się bardzo dużym wsparciem dyrekcji, wychowawczyni pani Anny Gęsteckiej oraz kolegów i koleżanek. Już niebawem wyjedzie na kolejne zawody do Rumunii - mówi dumna mama Agnieszka.

Trzy medale Pomorzanina

Oprócz złotego medalu wywalczonego przez Borysa Płachtę, tytuł mistrzowski zdobył też Damian Murawski (kat. 75 kg). Srebro do dorobku Pomorzanina dołożył jeszcze Borys Grabowski (kat. 70 kg).