Budżet obywatelski: na jedno zadanie możesz oddać tylko jeden głos
Głosować na zadania budżetu obywatelskiego możemy tylko do 5 lutego. Jeśli jednak oddamy za dużo głosów, nie będą one brane pod uwagę.
- Zbieramy głosy, ludzie nam odmawiają, bo mówią, że już jeden oddali. Nie wiedzą, że można zagłosować kilka razy - napisała do nas Czytelniczka z Jędrzychowa. - Przypomnijcie, proszę, zasady budżetu obywatelskiego 2016, by zielonogórzanie się nie gubili.
W tegorocznej edycji rzeczywiście zmian nie brakuje
Co prawda zadania jak rok temu zostały podzielone na małe (do 150 tys. zł) i duże (powyżej 150 tys. zł). Ale w obu kategoriach wyodrębniono jeszcze zadania oświatowe i infrastrukturalne. W ten sposób powstały cztery listy zadań. Każdy może oddać jeden raz głos na daną listę i na wybrane zadanie. Niemożliwe jest oddanie kilku głosów na tę samą listę. Nie ma możliwości przenoszenia głosów na inne listy, w wypadku chęci zagłosowania tylko na jedną z list.
Głosy nie łączą się - nadal dysponujemy jednym
Chęć zagłosowania tylko np. na zadania małe infrastrukturalne (bez oddawania głosu również na zadania małe oświatowe) nie pozwala nam skreślić dwóch głosów na liście zadań małych infrastrukturalnych.
Nie ma możliwości oddania głosów kilkakrotnie przez jedną osobę na tę samą listę zadań.
Ani nie głosujemy podwójnie na wybrane przez nas zadanie, ani nie oddajemy głosu na inne zadanie w obrębie tej samej listy zadań. A zadania wskazujemy na kartach, które pobrać można w urzędzie przy ul. Podgórnej i biurze analiz na deptaku oraz za pomocą strony internetowej magistratu.