Szymon Spandowski

Budżet obywatelski w Toruniu. Kolejny etap weryfikacji za nami

Remont dwóch odcinków ul. Wybickiego ma pochłonąć 750 tysięcy złotych. Jest to najdroższy projekt, który znajduje się na liście ogólnomiejskiej Fot. Szymon Spandowski Remont dwóch odcinków ul. Wybickiego ma pochłonąć 750 tysięcy złotych. Jest to najdroższy projekt, który znajduje się na liście ogólnomiejskiej
Szymon Spandowski

Kolejny etap weryfikacji przeszło ponad sto projektów. Konkurencja jest duża. Głosowanie rozpocznie się 12 i będzie trwało do 21 października.

Czternaście milionów sześćset tysięcy złotych - tyle warte są wszystkie projekty toruńskiego budżetu obywatelskiego, które przeszły kolejny etap weryfikacji i trafiły na listę do głosowania. Do podziału w tegorocznej edycji jest jednak siedem i pół miliona, a projektów, które przeszły przez weryfikacyjne sito jest ponad sto. Na liście projektów odrzuconych znalazło się 48 pomysłów. Ta liczba jednak może się zmienić, autorzy projektów odrzuconych, mogli się bowiem odwoływać.

- Po opublikowaniu wstępnej listy projektów zakwalifikowanych do głosowania oraz wstępnej listy projektów odrzuconych każdy z wnioskodawców został poinformowany o decyzji zespołu weryfikującego projekty, zarówno pozytywnej, jak i odmownej, a także o możliwości złożenia odwołania w terminie do 20 września włącznie - wyjaśnia Magdalena Winiarska z Referatu Informacji Urzędu Miasta Torunia. - Zgłoszone uwagi będą przedmiotem ponownej analizy, a o jej wynikach każdy wnioskujący otrzyma informację.

Z tymi informacjami bywało różnie. Otrzymaliśmy kilka sygnałów od pomysłodawców, do których żaden sygnał z Urzędu Miasta Torunia nie dotarł, ale to na marginesie.

Zgodnie z tradycją, w przyszłym głosowaniu o poparcie najbardziej będą musieli zabiegać autorzy projektów ogólnomiejskich. Wartość 33 zakwalifikowanych do kolejnego etapu zadań przekracza o milion wszystko, co w przyszłym roku będzie można wydać na realizację budżetowych zadań. O sumie zarezerwowanej dla projektów ogólnomiejskich nie wspominając, bo przekracza ona nieznacznie dwa miliony dwieście tysięcy złotych.

Pozostało jeszcze 40% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Szymon Spandowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.