Małgorzata Oberlan

Bulwersujący filmik z Chełmży pochodzi sprzed 7 lat, ale policja i MOPS wkroczyły do akcji

Filmik pochodzi sprzed 7 lat ale policja natychmiast po jego upublicznieniu wszczęła dochodzenie. Fot. screen Youtube.com Filmik pochodzi sprzed 7 lat ale policja natychmiast po jego upublicznieniu wszczęła dochodzenie.
Małgorzata Oberlan

Internet nie zapomina - przekonali się o tym bohaterowie filmiku, który po latach trafił do sieci. Tata, kuzyn i mama bawią się, coś paląc. Imprezę obserwuje z leżaczka niemowlę...

„Jarasz dużo - dasz radę, byku” - to tytuł filmiku, nakręconego przynajmniej siedem lat temu. Jego dorośli bohaterowie - mieszkańcy Chełmży - nie są już rodziną. Mimo wszystko mogą mieć grube nieprzyjemności.

„Myślałam, że to wirus”

Nagranie pojawiło się w Internecie w ubiegłym tygodniu. Kto i dlaczego wrzucił je do sieci po siedmiu latach, nie wiadomo. Wiadomo za to, że video oburzyło tysiące ludzi. Dokumentuje imprezę w pokoju, w którym na leżaczku leży niemowlę. Ojciec rapuje, jego kuzyn mu wtóruje. Coś palą. Zapala również matka dziecka, siedząca na kanapie. Nikt nie zwraca uwagi na małe dziecko. Ono jednak jest, widzi, słyszy, czuje, wdycha.

„Wyrodni rodzice”, „Bezbronna dziecina”, „Zabrać im dziecko” - to tylko przykład komentarzy internautów. Oczywiście, zdecydowana większość z nich nie miała pojęcia, że chodzi o sytuację sprzed lat.

- Ich oburzenie jest jednak według mnie reakcją właściwą. Podobnie jak to, że kontaktowali się z naszym ośrodkiem - mówi Hanna Maciejewska, kierownik Miejskiego Osrodka Pomocy Społecznej w Chełmży. - To dostrzeżenie faktu, że małe dziecko znajduje się w skrajnie nieprzyjaznym mu środowisku; że trzeba reagować. Brak zgody na sytucję to dobry sygnał.

Kiedy kierowniczka chełmżyńskiego MOPS-u dostała nagranie mailem na swoją skrzynką, najpierw myślała, że to jakiś wirus. Potem jednak rozdzwoniły się w ośrodku telefony. Hanna Maciejewska poprosiła o pomoc informatyka i innych pracowników.

- Dość szybko wspólnie rozpoznaliśmy osoby z nagrania. Nie są anonimowe w Chełmży - nie kryje kierownik Hanna Maciejewska.

Najważniejsze dziecko

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.