Bydgoszcz Miastem Kreatywnym UNESCO w dziedzinie muzyki? Decyzja w listopadzie

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Bydgoszcz Miastem Kreatywnym UNESCO w dziedzinie muzyki? Decyzja w listopadzie

Sławomir Bobbe

- Bydgoszcz złożyła ostateczną aplikację do biura UNESCO w Paryżu - poinformowała Iwona Waszkiewicz, wiceprezydent Bydgoszczy. Decyzja o tym czy dołączymy do grona Sieci Miast Kreatywnych UNESCO zapadnie prawdopodobnie w listopadzie.

Co dwa lata kilkadziesiąt miast z całego świata ubiega się o uzyskanie statusu członka Sieci Miast Kreatywnych UNESCO. W tym roku aplikuje 40 miast z całego świata, a Bydgoszcz to jedyne miasto z Polski, które stara się o tytuł miasta kreatywnego w dziedzinie muzyki.

Sieć Miast Kreatywnych UNESCO obejmuje siedem dziedzin kreatywności. To: literatura, muzyka (w tej kategorii startuje nasze miasto), film, rzemiosło artystyczne i sztuka ludowa, wzornictwo, gastronomia oraz sztuka mediów. Program został stworzony w 2004 roku, aby wspierać współpracę miast, które uznają kreatywność i rozwój przemysłów kulturalnych jako strategiczny czynnik zrównoważonego rozwoju.

To czy otrzymamy to oznaczenie i wyróżnienie będzie zależało od tego, jak zostanie oceniony nasz program, którego realizacje rozpisano na kilka lat. Zobaczcie więcej informacji w dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.