Paulina Błaszkiewicz

Była Marina, będzie Mariza. Jakich kulturalnych wydarzeń z udziałem światowych artystów możemy spodziewać się w tym roku w Toruniu?

Mariza będzie największą gwiazdą jesiennego Forte Artus Festivalu. Połowa biletów na jej październikowy koncert w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki Fot. ARC Mariza będzie największą gwiazdą jesiennego Forte Artus Festivalu. Połowa biletów na jej październikowy koncert w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki już została sprzedana
Paulina Błaszkiewicz

W ubiegłym tygodniu swoją wystawę w CSW otworzyła Marina Abramović. Jesienią w CKK Jordanki usłyszymy królową fado - Marizę.

Październikowy koncert portugalskiej artystki może być drugim wielkim wydarzeniem kulturalnym w naszym mieście po wystawie światowej sławy performerki.

Biletów coraz mniej

Mariza wystąpi w Toruniu 27 października w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Organizatorem koncertu jest Dwór Artusa.

- Choć do koncertu Marizy zostało jeszcze kilka ładnych miesięcy, to połowy biletów już nie ma, co jest dla nas sporym zaskoczeniem- mówi Łukasz Wudarski.

Dyrektor Dworu Artusa w rozmowie z Nowościami mówi, że inspiracją do organizacji tego koncertu był Marcin Kydryński, który organizował w instytucji koncerty artystów fado z trzeciej ligi.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Błaszkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.