Catering w szpitalu na Bielanach. Jeszcze tylko przez dwa tygodnie dla pacjentów wojewódzkiej lecznicy będzie gotować Impel. A co potem?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Alicja Cichocka-Bielicka

Catering w szpitalu na Bielanach. Jeszcze tylko przez dwa tygodnie dla pacjentów wojewódzkiej lecznicy będzie gotować Impel. A co potem?

Alicja Cichocka-Bielicka

Wojewódzki Szpital Zespolony miał reaktywować kuchnię jeszcze w tym roku. Na rewolucję w kotle trzeba poczekać, powody owiane są tajemnicą.

Umowa z firmą Impel kończy nam się w listopadzie i nie będziemy rozpisywać nowego przetargu na usługę cateringową. Postawimy na własną kuchnię - zapowiadała na naszych łamach na początku września Sylwia Sobczak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Reaktywacja szpitalnej kuchni ma być lekiem na kłopoty z jakością szpitalnych posiłków, serwowanych przez firmę cateringową. Po zmianach mają być domowe, menu bardziej urozmaicone i sezonowe, a uwagi na temat jadłospisu w pełni i szybko uwzględniane. Do końca umowy z firmą Impel pozostały dwa tygodnie.

Jak wyglądają przygotowania do reaktywacji własnej kuchni w największej w Toruniu lecznicy obejmującej w sumie cztery szpitale?

Uruchomienie kuchni nastąpi w przyszłym roku, do tego czasu, w okresie przejściowym będziemy korzystali z usług innej firmy - odpowiada dyrekcja ustami rzecznika dr Janusza Mielcarka.

Kto konkretnie będzie żywił pacjentów szpitala od 2 listopada, a więc w okresie przejściowym, owiane jest tajemnicą. Nie wiadomo też, z jakich powodów szpital przekłada żywieniową rewolucję.

Pozostało jeszcze 31% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Alicja Cichocka-Bielicka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.