Cenoholizm zaczął nam towarzyszyć w pandemii. On wybiera się z nami na każde zakupy

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica/zdjęcie ilustracyjne
Katarzyna Piojda

Cenoholizm zaczął nam towarzyszyć w pandemii. On wybiera się z nami na każde zakupy

Katarzyna Piojda

Wchodzisz do sklepu, szukasz towaru. Tego najtańszego, chociaż markowego. Kupujesz i wychodzisz. To może być cenoholizm. A na ceny w dobie koronakryzysu patrzy coraz więcej ludzi.

Klienci coraz częściej przypatrują się cenom. Przeważa u nich praktyczny stosunek do zakupów. Rośnie natomiast udział kupujących z przymusu, ograniczających wydatki. Oto główne wnioski, płynące z badania FMCG Brands We Shop by Blix & Kantar.

- Rozważne i pragmatyczne podejście do zakupów oznacza, że Polacy chcą nabywać jak najtaniej najlepsze jakościowo produkty - zaznacza Marcin Lenkiewicz, współautor badania. - Podwyżki cen są coraz bardziej odczuwalne dla przeciętnego Kowalskiego. To dlatego producenci znanych marek zaczynają odczuwać presję związaną z rozwojem konkurencyjnych marek własnych. One gatunkowo często nie odbiegają od markowych konkurentów i są mocno promowane przez sieci handlowe.

Klienci coraz częściej przypatrują się cenom. Przeważa u nich praktyczny stosunek do zakupów. Rośnie natomiast udział kupujących z przymusu, ograniczających wydatki.  Dlaczego? Sprawdzamy w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.