Chemik ma 65 lat, a uczniowie są dziś zdolni do wszystkiego
- Każdy mieszkaniec Gorzowa kojarzy nazwę szkoły z budynkiem przy ul. Czereśniowej, ale siedziby szkoły się zmieniały - pisze Robert Andrzejewski
W jubileuszowym opracowaniu, Andrzejewski, nauczyciel historii, pisze, że pierwszym roku szkolnym - 1952 - jako nauczycieli zatrudniono fachowców z fabryki. W latach 1952-1960 prowadzono nabór do jednej klasy, następnie do dwóch na specjalności - włókien syntetycznych i technologii przemysłu chemicznego. 1 września 1972 przeniesiono Technikum Chemiczne z ul. Teatralnej, a także Przyzakładową Szkołę Zawodową z Pomorskiej do nowej siedziby przy Czereśniowej. Tu pierwsze piętrze uzyskało technikum, drugie zajęła zasadnicza zawodówka.
W latach 80 powołano Technikum Elektroniczne, a w okresie transformacji ustrojowej Technikum Ochrony Środowiska (o specjalności: uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków). Dwa lata później powstało Liceum Ogólnokształcące, a w kolejnym roku szkolnym Liceum Techniczne kształcące młodzież w klasach o profilach: chemiczne oraz kształtowanie środowiska. Przestronny wcześniej budynek szkolny okazał się już za mały i trzeba się było uczyć na dwie zmiany. To wtedy też szkoła zyskała obecną nazwę: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.
U progu XXI wieku rządy w szkole objął Stefan Mocek. Na nowe wyzwania w nowym stuleciu szkoła odpowiedziała, powołując Technikum nr 6, VI LO, VI Liceum Profilowane i Zasadniczą Szkołę Zawodową. W 2007 r. dyrektorem została Jolanta Korpusińska. Od tej pory otwarto już orlik, szkoła pozyskała halę widowiskowo - sportową, utworzono klasy: „wojskowe” , sportową w VI LO i Gimnazjum Sportowe nr 2. W ramach projektu Comenius uczniowie odcisnęli swoje ślady w Niemczech, Francji, Belgii, stacjonowali na Cyprze, przemierzali ziemie Rumunii, by dotrzeć do najdalej wysuniętych na zachodzie skrawków Europy - do Hiszpanii i Portugalii. Od 1998 r. organizowany jest lekkoatletyczny Eko - Bieg (w tym roku 15 października o godz. 11) - przypomina Robert Andrzejewski.