Marek Nienartowicz

Chłód i najazd ministrów [MINĄŁ TYDZIEŃ, OPINIA]

To oczywiście nie wyborcze popisy. Tak tańczą  toruńskie czirliderki Fot. Grzegorz Olkowski To oczywiście nie wyborcze popisy. Tak tańczą toruńskie czirliderki
Marek Nienartowicz

A to najechało w tym tygodniu do Torunia ministrów! Dwóch wpadło w poniedziałek na Welconomy. Czyli minister Kowalczyk od środowiska i minister Kwieciński od inwestycji i rozwoju. Ten drugi na scenie w sali na Jordankach wystąpił obok marszałka Całbeckiego. Czyli tego, którego zaatakował w niedawnej kampanii wyborczej w kwestii wydatków z funduszy unijnych.

Oj, nikt z Bydgoszczy nie był nawet w stanie marszałka ostatnio tak - najdelikatniej pisząc - zdenerwować, jak pół roku temu minister Kwieciński. I w efekcie powiało na scenie na Jordankach chłodem, choć klimatyzacja była ponoć wyłączona. Czuć go nawet na zdjęciu, które publikujemy na stronie 21.

A w środę znów przybył do Torunia wicepremier Gowin. A może w ogóle stąd po obchodzonym miesiąc temu na UMK Świecie Uczelni nie wyjeżdżał? I incognito urzędował gdzieś w pokoiku rektoratu przy Gagarina? Tym razem wicepremier będący jednocześnie ministrem od nauki znów w Toruniu promował swoją jej reformę. Krytykujących tę reformę należących do PiS naukowców powinno to w końcu zastanowić. Twierdzą bowiem, że UMK nie ma szansy załapać się do elity polskich uczelni. To niby jaką miałby mieć wicepremier przyjemność z ciągłych odwiedzin na jakimś tam drugoligowym uniwersytecie? No i nie ma co się odcinać od lansowanej przez rząd swojej partii reformy. W końcu sam prezes, zwany też naczelnikiem, ją poparł! No naprawdę - jeszcze tylko brakuje, by ktoś z PiS zaczął 500 plus krytykować!

A wojewoda Bogdanowicz, zgodnie z rozkazem premiera Morawieckiego, zapowiedział objazd regionu i rozmowy z suwerenem o tak zwanej piątce. Czyli pakiecie z 500 plus na każde dziecko i trzynastą emeryturą na czele, które mają utrzymać PiS u władzy. Przy tej okazji przydałoby się wyjaśnić, czyja w końcu ta „piątka” jest. Bo na początku mówili, że Kaczyńskiego, a teraz słychać, że jednak Morawieckiego.

Pozostało jeszcze 32% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Marek Nienartowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

55,00 110,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.