Ciężka praca i jest sukces! [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowksi
Agnieszka Domka-Rybka

Ciężka praca i jest sukces! [zdjęcia, wideo]

Agnieszka Domka-Rybka

To oni - zdaniem kapituły i Czytelników, rozdawali w 2016 roku biznesowe karty. Ich firmy kwitną!

- Korporacjom często chodzi tylko o to, aby szybko zarobić, a pracownicy mają tylko przynosić zyski. Skoro moi zgłosili mnie do plebiscytu, to znaczy, że potrafię zarządzać nimi z empatią - mówił podczas gali w bydgoskim City Hotelu Łukasz Nowiński, współwłaściciel firmy FreeVolt w Bydgoszczy, którego nasi Czytelnicy wybrali na „Menedżera Roku 2016” w kategorii „Mikro i Małe Przedsiębiorstwo”.

Drugie miejsce zajął Stefan Sadka, współwłaściciel J. S. Druk w Bydgoszczy, trzecie 
- Waldemar Kapczyński, prezes bydgoskiej KWK Construction.

Zenon Różycki, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu, twierdzi, że to jego podwładni zapracowali na dobrą markę firmy: - Jesteśmy jedną rodziną - mówi laureat 1. miejsca - według Czytelników - w kategorii „Średnie i Duże Przedsiębiorstwa”. W pierwszej trójce znaleźli się jeszcze Tomasz Ptaszyński, prezes Nitro-Chemu w Bydgoszczy (2. pozycja), i Izabella Kalinowska, zastępca prezesa Klubu Sportowego Bydgoszcz Archers (3. pozycja).

- Jak w każdym biznesie świętujemy raz sukcesy, a innym razem musimy wyciągać wnioski z porażek. Jednak wspólnymi siłami robimy wszystko, by każdego dnia zrobić kolejny krok do przodu - komentował Marcin Rybacki, prezes firmy Helgesen w Bydgoszczy, którego kapituła wybrała na „Menedżera Roku 2016” w kategorii „Mikro i Małe Przedsiębiorstwo”. Drugie miejsce przyznała Waldemarowi Kapczyńskiemu, prezesowi spółki KWK Construction, a trzecie - Łukaszowi Glińskiemu, prezesowi Les Higiena w Solcu Kujawskim.


Wideo: Menedżer Roku 2016 - gala

- Jestem przykładem młodego pokolenia, nasze gry na urządzenia mobilne to nowa branża, ale pokazujemy, że ciężką pracą potrafimy osiągać sukcesy na polskim i światowych rynkach - mówił Jarosław Wojczakowski, wiceprezes bydgoskiej spółki Vivid Games.

Wiceprezesa Vivid Games kapituła wskazała jako zwycięzcę w kategorii „Średnie i Duże Przedsiębiorstwa”. Wyróżniła także Tomasza Ptaszyńskiego, prezesa Nitro-Chemu (2. miejsce), i Seweryna Borkowskiego, prezesa Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych „Krukowiak” w Brześciu Kujawskim.

Naszą galę poprzedziła interesująca debata nad sukcesją w biznesie - jej moderatorem był prof. dr hab. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC Polska, a wzięli w niej udział przedstawiciele znanych kujawsko-pomorskich firm.


Wideo: Debata podczas Plebiscytu Menedżer Roku 2016

- Mam ogromne merytoryczne wsparcie w tacie, ale sama również codziennie ciężko pracuję, aby nasza firma się rozwijała - powiedziała Urszula Poliwka, córka prezesa rodzinnej spółki Abramczyk - Czesława Abramczyka. Pani Urszula jest w niej dyrektorem ds. zakupów zagranicznych.

- Przekazałem firmę synowi i dziś jestem z niego bardzo dumny, bo znakomicie sobie radzi - zdradził Janusz Borkowski, założyciel Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych „Krukowiak”.

- W biznesie startowałem z ojcem i bratem, a teraz myślę o sukcesji, mam czwórkę dzieci - mówił Marek Gotowski, prezes rodzinnej firmy Gotowski.

- Zdecydowałem się podzielić firmę - dodał Andrzej Szymański, prezes Piekarni Krys-And w Bydgoszczy.

Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.