Grażyna Antoniewicz

„Cud albo Krakowiaki i Górale” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Ponad sto kostiumów, szalone peruki

Zdjęcie z próby. W rolę Bryndasa wcielą się Krzysztof Kowalski i Tomasz Więcek, Basię zagrają Ewa Walczak i Maja Gadzińska Fot. Przemyslaw Swiderski Zdjęcie z próby. W rolę Bryndasa wcielą się Krzysztof Kowalski i Tomasz Więcek, Basię zagrają Ewa Walczak i Maja Gadzińska
Grażyna Antoniewicz

W Teatrze Muzycznym w Gdyni w piątek niecierpliwie oczekiwana premiera śpiewogry „Cud albo Krakowiaki i Górale” (libretto Wojciech Bogusławski, muzyka Jan Stefani). Spektakl grany jest z okazji jubileuszu 60-lecia teatru.

Kiedy 8 grudnia 1979 roku w centrum Gdyni, u podnóża Kamiennej Góry, w pobliżu bulwaru Nadmorskiego stanął nowy, piękny gmach Teatru Muzycznego, na otwarcie wystawiono „Cud mniemany albo Krakowiacy i Górale”.

Teraz gdyński teatr wraca do tego tytułu, by nową inscenizacją w reżyserii Michała Zadary uczcić swój jubileusz.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.:

  • Dlaczego - według reżysera - warto zobaczyć ten spektakl?
  • Jak powstawały kostiumy?
  • Czym wyróżnia się spektakl?

 

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Grażyna Antoniewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.