Część mieszkańców bloków przy Olsztyńskiej coraz bardziej boi się sąsiadów

Czytaj dalej
Fot. Polska Press
Małgorzata Oberlan

Część mieszkańców bloków przy Olsztyńskiej coraz bardziej boi się sąsiadów

Małgorzata Oberlan

Zaczepki, dewastacje, awantury, a nawet pobicia - na to skarżą się spokojni lokatorzy osiedla przy ul. Olsztyńskiej. - Najbardziej boją się młodzieży i pijących recydywistów, którzy wrócili zza krat - nie kryje Jan Kwiatkowski, sekretarz rady okręgu Bielawy-Grębocin.

Obawy części mieszkańców bloków socjalnych przy ul. Olsztyńskiej nie są przesadzone. To tutaj przecież trójka młodych ludzi pobiła na śmierć 45-letniego mężczyznę (styczeń 2014 roku), tutaj grupa wyrostków obrzuciła kamieniami lekarza z Jemenu i jego syna (grudzień 2016 roku).

- Po zmroku strach przejść przez osiedle. Boimy się o siebie i dzieci - mówią kobiety z „socjalu”. - Niby są kamery, ale jakoś to nie pomaga...

Na 3 grudnia rada okręgu zwołała zebranie, na które zaprosiła policję, Straż Miejską, kuratorów sądowych, szkolnych pedagogów i proboszcza parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie. Główny temat to bezpieczeństwo, skargi mieszkańców i kłopot z monitoringiem.

- Spokojne rodziny czują się zagrożone przez dwie grupy: młodzież i pijących recydywistów, którzy wrócili do domów po odbyciu kar. Tylko wspólnie coś poradzimy - mówi Jan Kwiatkowski z rady okręgu. Podkreśla on, że trudno zarzucać policji brak zaangażowania. Dzielnicowy dwoi się i troi, a tylu patroli, ile spotkać można na Bielawach, nie ma w żadnej innej części Torunia. Przyjeżdża też Straż Miejska, która w jednym z bloków socjalnych ma swoje pomieszczenie (w dawnej pralni). Mundurowi nie mogą jednak pilnować socjalnych lokatorów 24 godziny na dobę.

Bloki socjalne przy ul. Olsztyńskiej wybudowało miasto w 2006 roku. Od początku budziły kontrowersje jako potencjalne getto.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.