Częstochowa: Wiadukty na A1 do rozbiórki? Będzie dodatkowa ekspertyza

Czytaj dalej
Fot. GDDKiA
Bartłomiej Romanek

Częstochowa: Wiadukty na A1 do rozbiórki? Będzie dodatkowa ekspertyza

Bartłomiej Romanek

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleci wykonanie dodatkowych badań dwóch wiaduktów WD 361 i WD 362 na odcinku „F” nowo budowanej autostrady A1. GDDKiA wcześniej zakwestionowała jakość użytego betonu, ale z jej opinią nie zgadza się wykonawca.

Chodzi o budowany odcinek A1 między Częstochową a Pyrzowicami w woj. śląskim.

Dwa wiadukty, WD 361 i WD 362, powstające w ramach odcinka „F” autostrady A1 trzeba będzie rozebrać – poinformowała przed miesiącem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak udało się nam jednak dowiedzieć, decyzja o rozbiórce została wstrzymana.

– Postanowiliśmy zlecić wykonanie dodatkowej, niezależnej ekspertyzy, która ostatecznie da odpowiedź na pytanie o stan wybudowanych wiaduktów – mówi Marek Prusak, rzecznik prasowy katowickiego oddziału GDDKiA.

Dodatkowa ekspertyza jest niezbędna, bo wykonawca odcinka, Salini Polska, nie zgadza się z opinią GDDKiA i przedstawia własne wyniki badań, z których ma wynikać, że do budowy wykorzystano beton odpowiedniej jakości.

W dalszej części:

  • Co wykonawca dostarczył do komisyjnego badania
  • Które badania dały zły wynik
  • Kiedy będzie gotowa kolejna ekspertyza
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartłomiej Romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.