Cztery doniesienia CBA po wielkiej obławie

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Sławomir Skomra

Cztery doniesienia CBA po wielkiej obławie

Sławomir Skomra

Szef CBA przedstawił w Sejmie wyniki kontroli w urzędach marszałkowskich. Lubelskie jest na celowniku w czterech sprawach. Bada je prokuratura.

Zmasowana kontrola w 16 urzędach trwała przez dziewięć miesięcy i zakończyła się w marcu. CBA zapowiadało szybkie przedstawienie posłom kompleksowych wyników działań agentów.

Miało się to stać w kwietniu, potem w październiku, a ostatecznie zrobiono to dopiero kilka dni temu. - Z tego wynika, że służby potrzebują bardzo dużo czasu na podsumowanie wyników kontroli, które zakończyły się 15 marca 2017 roku - komentuje lubelski marszałek, Sławomir Sosnowski.

Szef CBA, pochodzący z Chełma Ernest Bejda, wyliczał w Sejmie, że tylko w przypadku dotacji unijnych agenci zakwestionowali wydanie 18 mln zł i „udaremnili próby uzyskania kolejnych 26 mln zł”.

Jeśli chodzi o lubelski urząd marszałkowski, to jest on „bohaterem” w czterech sprawach skierowanych przez CBA do prokuratury.

Z dalszej części artykułu dowiesz się m.in.:
  • czego dokładnie dotyczą sprawy skierowane przez CBA do prokuratury
  • jak ustalenia kontroli komentuje marszałek woj. lubelskiego 
Zachęcamy do czytania! 
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Skomra

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.