Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Czy tegoroczny sezon turystyczny w Toruniu się wydłuży?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Grzegorz Kończewski

Czy tegoroczny sezon turystyczny w Toruniu się wydłuży?

Grzegorz Kończewski

Choć lato skończyło się już kilka tygodni temu, to turyści nie zamierzają rezygnować z piątkowo-niedzielnych pobytów w Toruniu. Turystycznym wypadom sprzyja słoneczna pogoda. Czy obłożenie hoteli w ostatni i najbliższy weekend wskazuje na to, że sezon turystyczny w Toruniu się wydłużył?

Ubiegły weekend zdominowały rozgrywane w Toruniu zawody Grand Prix Polski na Żużlu, które emocjonują kibiców nie tylko z Polski, ale też z wielu krajów europejskich. Nic dziwnego, że miejsca w hotelach w zdecydowanej większości zostały zarezerwowane już wiele miesięcy temu. Niektórzy hotelarze i właściciele apartamentów zostawili sobie jednak pewną pulę miejsc, które zdecydowali się sprzedać bezpośrednio przed imprezą. Oczywiście za odpowiednio wyższą cenę.

Krucho z noclegiem

- Wiem, że apartament na starówce, który zazwyczaj jest wynajmowany za ok. 300 zł za dobę, tuż przed zawodami żużlowymi ktoś wziął za 1,5 tys. zł. Dwa lata temu fani speedwaya za nocleg w podobnym toruńskim apartamencie zapłacili jeszcze więcej, bo 2,2 tys. zł - mówi Szymon Wiśniewski, dyrektor Ośrodka Informacji Turystycznej w Toruniu, przyznając, że spośród imprez sportowych to właśnie żużlowe Grand Prix ma największe przełożenie na turystykę w mieście. Będąc w Toruniu goście m.in. z Anglii i Skandynawii bardzo chętnie korzystają z różnych atrakcji turystycznych, a także restauracji i barów, zostawiając w nich spore kwoty. Dla nich jest u nas bardzo tanio.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Grzegorz Kończewski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.