Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Tomasz Wersocki

Czy wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholi nocą w Toruniu w godzinach od 22 do 6 jest właściwe?

Czy wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholi nocą w Toruniu w godzinach od 22 do 6 jest właściwe? Fot. Tomasz Czachorowski Czy wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholi nocą w Toruniu w godzinach od 22 do 6 jest właściwe?
Tomasz Wersocki

W Toruniu trwają konsultacje społeczne na temat ewentualnego zakazania w mieście sprzedaży alkoholu w nocy. Taką możliwość dała znowelizowana ustawa o ograniczaniu sprzedaży alkoholu.

Na mocy zmian dokonanych głosami posłów w Sejmie każdy samorząd od stycznia może ustalać własne warunki sprzedaży alkoholu. W Toruniu nadal trwa ożywiona dyskusja na ten temat, miasto prowadzi bowiem konsultacje z mieszkańcami.

Kto za, a kto przeciw?

Głównymi propagatorami zakazu są osoby zamieszkujące ścisłe centrum miasta oraz takie, których dom znajduje się w pobliżu całodobowych sklepów z alkoholem.

Wprowadzenie nocnej prohibicji byłoby dla nich niewątpliwie ratunkiem od awantur oraz zwiększeniem bezpieczeństwa zwłaszcza w weekendy. W końcu zbyt często na toruńskiej starówce można dostrzec nocą osoby, które po zakupie alkoholu w sklepach monopolowych, konsumują trunek wprost na chodniku lub w jednej z bocznych ulic, notorycznie łamiąc przy tym zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych.

Z drugiej strony pojawiają się głosy, że tego rodzaju zakaz spowoduje utratę znacznej części przychodu wśród właścicieli małych sklepów, które utrzymują się ze sprzedaży alkoholu - nocą nie mają konkurencji, ponieważ w tym czasie zamknięte są supermarkety czy dyskonty.

Od czerwca bez alkoholu

Jednym z miast, gdzie funkcjonuje od czerwca zakaz sprzedaży alkoholu jest Sopot. Radni przyjęli uchwałę, w której zakazano sprzedaży wysokoprocentowych trunków sklepom i stacjom benzynowym w godzinach od 2 do 6 rano.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Tomasz Wersocki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.