Decyzja zapadła, budowa parku linowego ruszy w maju

Czytaj dalej
Fot. Jakub Nowak
Jakub Nowak

Decyzja zapadła, budowa parku linowego ruszy w maju

Jakub Nowak

Budowa parku linowego pomiędzy pierwszą i drugą częścią Parku Krasnala w Nowej Soli rozpocznie się już w maju tego roku. To jednak nie koniec.

To już pewne. Za kilka miesięcy, między pierwszą i drugą częścią Parku Krasnala, ruszy kolejna inwestycja. - Prawdopodobnie w połowie maja rozpocznie się w Nowej Soli budowa parku linowego - przyznaje Ewa Batko, rzecznik Urzędu Miasta. - W lasku zawisną konstrukcje składające się z lin rozwieszonych między drzewami, które zostały wcześniej zbadane przed dendrologa. Będą tam trzy poziomy trudności: dla dzieci, ogólny oraz ekstremalny - tłumaczy nam rzecznik.

To jednak nie koniec atrakcji, planowanych pomiędzy Parkiem Krasnala oraz Parkiem Krasnala II. Miasto intensywnie przygotowuje się także do stworzenia zapowiadanego już wcześniej tzw. Parku Fizyki. Chodzi o zagospodarowanie około 3,5 hektara - powstać tu mają specjalne ścieżki edukacyjne, dzięki którym uczniowie, ale nie tylko, mogliby „na żywo” uczyć się praw mechaniki, optyki, akustyki itd.

Wniosek o dofinansowanie został już złożony, prace powinny rozpocząć się w przyszłym roku.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.

[ zamknij ]
pomoc
poprzednie nastepne
zamknij