Długi Pomorzan rosną. Pomogą „alimenty natychmiastowe”?

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski/Polskapress
Jacek Wierciński

Długi Pomorzan rosną. Pomogą „alimenty natychmiastowe”?

Jacek Wierciński

Zamiast 2,5 tysiąca nowych alimenciarzy trafiających miesięcznie do Krajowego Rejestru Dłużników ta liczba spadła do 650 - chwali się Ministerstwo Sprawiedliwości i zapowiada kolejny krok w walce o poprawę sytuacji dzieci. Niestety, dotychczasowe efekty na Pomorzu są mocno dyskusyjne.

- Przygotowane zmiany mają poprawić sytuację dzieci, które nie powinny ponosić konsekwencji tego, że między rodzicami doszło do konfliktu. Procedury trwały latami, a dzieci często cierpiały, bo jeden z rodziców musiał oszczędzać na dziecku, aby toczyć proces sądowy, płacić adwokatom. Chcemy, żeby ta mitręga sądowa przeszła do historii - przekonuje minister Zbigniew Ziobro. Kierowany przez niego resort sprawiedliwości właśnie przygotował projekt tzw. alimentów natychmiastowych, które w przypadku rozwodu mają być wyznaczane nawet w ciągu kilku dni.

* Na czym polega projekt tzw. "alimentów natychmiastowych"?

* Czy korzystanie z "alimentów antychmiastowych" zamknie drogę do wyższych świadczeń?

* Jak wyglądają dane ściągalności alimentów do państwowego Funduszu Alimentacyjnego?

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Wierciński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.