Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Małgorzata Oberlan

Domowe sekrety toruńskich radnych Beszczyńskich

Kamila i Jarosław Beszczyńscy zapewniają, że to w Toruniu pracują, płacą podatki, kształcą dzieci. Fot. Facebook/Kamila Beszczyńska Kamila i Jarosław Beszczyńscy zapewniają, że to w Toruniu pracują, płacą podatki, kształcą dzieci.
Małgorzata Oberlan

W Radzie Miasta Torunia zasiądą małżonkowie Kamila i Jarosław Beszczyńscy. - Mają dom w gminie Łysomice. Czy mogą być toruńskimi radnymi? - dopytują Czytelnicy. Nie tylko państwo Beszczyńscy się tłumaczą z podobnych spraw.

Oboje małżonkowie zdobyli mandaty radnych z listy KWW Michała Zaleskiego. Jarosław Beszczyński, emerytowany policjant, to już samorządowiec doświadczony - w radzie zasiądzie po raz czwarty. Reprezentuje okręg numer 4 (Jakubskie, Mokre, Rubinkowo, Grębocin). Jego żona Kamila natomiast debiutuje jako radna.

Kamila Beszczyńska startowała w okręgu numer 2 (Bydgoskie Przedmieście, zachodnia część Chełmińskiego) z odległego, szóstego miejsca na liście. Otrzymała 400 głosów i to wystarczyło do zdobycia mandatu. Beszczyńska to absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Od 13 lat pracuje w wyuczonym zawodzie, jako nauczycielka wychowania fizycznego. Po godzinach prowadzi zajęcia jako instruktorka fitness, tańca i zumby.

- Państwo Beszczyńscy mają dom w gminie Łysomice. Czy mogą być toruńskimi radnymi? - dopytują Czytelnicy.

Rzeczywiście, zgodnie z Kodeksem wyborczym radny powinien stale zamieszkiwać na terenie gminy, z której został wybrany. W myśl art. 5 pkt 9 Kodeksu wyborczego, ilekroć jest mowa o stałym zamieszkaniu, „należy przez to rozumieć zamieszkanie w określonej miejscowości, pod oznaczonym adresem, z zamiarem stałego pobytu”.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.