Dowiedzieli się, jak żyć piękniej. I pokazali to

Czytaj dalej
Fot. Joanna Bejma
Joanna Bejma

Dowiedzieli się, jak żyć piękniej. I pokazali to

Joanna Bejma

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, ich rodziny oraz członkowie Stowarzyszenia Wspierania Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin uczestniczyli w projekcie „Piękniej żyć...“.

Przedsięwzięcie uroczyście podsumowano w hali widowiskowo-sportowej w Barcinie podczas Gali Przyjaźni.

Nie obyło się bez podziękowań i prezentacji tego, co w ciągu ostatnich kilku miesięcy wyszło spod rąk uczestników zajęć w ŚDS. Przyjechali też przedstawiciele zaprzyjaźnionych z barcinianami placówek ze Żnina, Janikowa, Kruszwicy, Inowrocławia i Strzelna. Przygotowano występy artystyczne. Podopieczni barcińskiego ŚDS wystąpili z kolei w przejmującej pantomimie z podkładem muzycznym w wykonaniu Piotra Pryki.

Przypomnijmy, projekt na podstawie pomysłu pracowników placówki napisała Beata Wyszyńska z barcińskiego ratusza. Jako jeden z sześciu najlepszych w województwie kujawsko-pomorskim, trafił potem do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Na realizację projektu, przy wkładzie własnym gminy, popłynęło dofinansowanie.

Zajęcia rozpoczęły się w czerwcu, zakończyły w grudniu. Podopieczni ŚDS i członkowie stowarzyszenia uczestniczyli w zajęciach z dogoterapii, hipoterapii oraz warsztatach fotograficznych, rękodzielniczych, florystycznych i teatralno-muzycznych. Rodziny podopiecznych domu mogli skorzystać z kolei z porad psychologa, prawnika i psychiatry.

Całość zakończyła się degustacją tortu, czy chleba ze smalcem. Każdy uczestnik gali otrzymał kalendarz na 2016 r.

Joanna Bejma

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.