Dowództwo WOT w Toruniu. Dlaczego przenosiny trwają tak długo?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Tomasz Wersocki

Dowództwo WOT w Toruniu. Dlaczego przenosiny trwają tak długo?

Tomasz Wersocki

Dowództwo 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej może pojawić się w Toruniu nawet za...trzy lata. Wszystkiemu winny... remont.

- Przeniesienie dowództwa do Torunia warunkowane jest przeprowadzeniem inwestycji budowlanych, zadań remontowych oraz pozyskaniem dodatkowego terenu w Toruniu. Realizacja tych zadań jest zaplanowana na lata 2019-2022 - mówi por. dr Diana Warchocka, rzecznik prasowy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT.

W Bydgoszczy nie ma warunków

Siedziba dowództwa ma się znaleźć docelowo w budynkach przy ulicy Dobrzyńskiej i Piastowskiej tuż obok kościoła pw. św. Katarzyny.

- W zeszłym roku zaczęto już przygotowania do remontu budynków. Tak naprawdę projekt budowlany wykonawcy zakłada zakończenie prac do 2022 r. Tylko i wyłącznie z tego powodu dowództwo tymczasowo znajduje się w Bydgoszczy przy ul. Warszawskiej - podkreśla Diana Warchocka.

Przypomnijmy, że kontrowersje związane z ostatecznym ustaleniem siedziby dowództwa 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT trwały od początku 2018 r. Pierwotnie zlokalizowano je w Bydgoszczy. Zaś w marcu ub. r. okazało się, że - po staraniach posłanki PiS z Torunia, Anny Sobeckiej - minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przeniósł je do Torunia. Taka decyzja - zdaniem kierownictwa MON - „będzie miała wpływ na równomierny rozwój województwa”.

- Bydgoszcz nie ma warunków na formowanie się WOT. To Toruń posiada m.in. poligon oraz budynki, które są remontowane pod infrastrukturę WOT - tłumaczy Anna Sobecka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. - Proszę się nie dziwić, że budynki będą oddane później, bo wszystko kosztuje. Muszą być one odpowiednio przystosowane ze względu na charakter Wojsk Obrony Terytorialnej.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Wersocki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.