rozm. Monika Jankowska

Dr Edward Wąsiewicz: Szkolnictwo zawodowe w Polsce potrzebuje zmian

28.02.2018 gdanskpolska filharmonia baltycka . miedzynarodowa konferencja  - nowoczesne szkolnictwo zawodowe . na zdjeciu:  dr edward wąsiewicz, konsul Fot. Przemyslaw Swiderski 28.02.2018 gdansk
polska filharmonia baltycka . miedzynarodowa konferencja - nowoczesne szkolnictwo zawodowe . na zdjeciu: dr edward wąsiewicz, konsul honorowy austrii we wrocławiu
fot. przemyslaw swiderski / polska press / dziennik baltycki
rozm. Monika Jankowska

Z doktorem Edwardem Wąsiewiczem, konsulem honorowym Austrii we Wrocławiu, jednym z prelegentów środowej międzynarodowej konferencji „Nowoczesne szkolnictwo zawodowe. Pomost pomiędzy uczniem a rynkiem pracy“, która odbyła się w Gdańsku, rozmawia Monika Jankowska.

Czy dyskusja o szkolnictwie zawodowym jest nam dzisiaj potrzebna?
Oczywiście, że tak. Jest to chyba jedyny sposób na odbudowanie innowacyjnego zaplecza technicznego w Polsce. Kulturę techniczną buduje się przecież od samego początku, a więc również na tych najniższych szczeblach kształcenia, nie tylko na politechnikach. Na politechnikach może być na to już trochę za późno.

A nowoczesne szkolnictwo zawodowe? Co się kryje pod tą nazwą?

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.:

  • Nowoczesne szkolnictwo zawodowe - co się kryje pod tą nazwą?
  • Jak się ma w Austrii szkolnictwo zawodowe?
  • Dlaczego w Polsce młodzi ludzie niechętnie patrzą na szkolnictwo zawodowe?
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
rozm. Monika Jankowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.