Ulice Zdrojowa, Towarowa i Mickiewicza będą naprawiane nawet latem. Ale ul. Budowlana, do Podczela i Czarnieckiego mają być gotowe szybciej.
Drodzy kierowcy (i nie tylko), skoro wiosna za pasem, to drogowcy wychodzą na drogi. Lada moment znów trzeba będzie się w kurorcie uzbrajać w cierpliwość i opanowywać emocje, bo magistrat zleca wykonanie kilku ważnych remontów.
Największe komplikacje czekają nas w związku z przebudową ważnych ulic dzielnicy uzdrowiskowej - Towarowej i Zdrojowej, bo tu niestety, prace mają być prowadzone także w sezonie. Jeszcze nie wiemy kiedy ruszą, bo procedura przetargowa trwa. Wiadomo, że oferty złożyło sześć firm, a za najniższą cenę - 8,7 miliona złotych - gotów jest pracować DOMAR Kazimierza Domarackiego z Tatowa pod Biesiekierzem.
Najwyższą natomiast ofertą - 10,8 miliona złotych - złożyło Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno - Budowlanych Export - Pribex z Warszawy.
Przypominamy, że inwestycja jest dofinansowywana funduszami unijnymi, a prezydent Janusz Gromek chce osobiście rozmawiać z wykonawcą o możliwie najmniej uciążliwym dla kierowców harmonogramie robót. Niebawem zostanie także ogłoszony przetarg na przebudowę ul. Budowlanej.
To kolejna inwestycja, która w trakcie trwania da w kość kołobrzeżanom - oczywiście głównie parkującym tu mieszkańcom bloków. Pocieszeniem niech będzie fakt, że tu roboty mają się za kończyć do wakacji. Problem w tym, że miejsc parkingowych, prostopadłych do ulicy, jednak nie przybędzie.
Gorzej, chodnik od strony północnej ma być znacznie węższy. Poprawi się za to stan nawierzchni i jezdnia będzie nieco szersza. Także przed sezonem będzie gotowa nowa nawierzchnia ul. Czarnieckiego na Osiedlu Ogrody. Czekamy też na przetarg na przebudowę ścieżki rowerowej z Kołobrzegu do Podczela przez Ekopark Wschodni.
Do sezonu ma być ukończony pierwszy etap: od grobli do Podczela. Druga część ma być wykonana po sezonie. Z kolei inna, dość spektakularna inwestycja w centrum miasta - budowa ścieżki rowerowej na moście przy ul. Łopuskiego - powinna przebiegać bez większych utrudnień dla ruchu. Zakończy się do maja. Koszt przedsięwzięcia - ok. 1,3 mln złotych.
To wspólny projekt Miejskiej Energetyki Cieplnej, Miejskich Wodociągów i Kanalizacji oraz miasta. Tu najpierw musi zostać wymieniona kratownica zabezpieczająca infrastrukturę techniczną MEC i MWiK. Na niej powstanie ścieżka.