Łukasz Koleśnik

Drogowcy gotowi na zimowe zmagania

Przedsiębiorstwo Usług Miejskich w Gubinie zajmuje się odśnieżaniem dróg i chodników miejskich oraz wojewódzkich. Fot. PUM Gubin Przedsiębiorstwo Usług Miejskich w Gubinie zajmuje się odśnieżaniem dróg i chodników miejskich oraz wojewódzkich.
Łukasz Koleśnik

We wtorek oficjalnie rozpoczął się sezon zimowy na drogach. Co prawda, śnieg jeszcze się nie pojawił, ale drogowcy muszą być na niego gotowi.

Wydaje się, że każdego roku, w zbliżającym się okresie, można usłyszeć hasło: „Zima zaskoczyła drogowców”. Czy tak będzie w tym roku? Pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Miejskich już są gotowi na zimowe zmagania.

Często zimą mieszkańcy miasta przygranicznego mają powody do narzekania. Jak zaznaczają przedstawiciele PUM, oni wywiązują się ze swoich obowiązków. - Nie wszystkie drogi są pod naszą opieką, ale w większości przypadków, to my „obrywamy” za nieodśnieżone odcinki - mówi prezes PUM, Leszek Linda.

Gubińskie przedsiębiorstwo zajmuje się drogami miejskimi oraz wygrało przetarg na odśnieżanie tras wojewódzkich w obrębie Gubina. Natomiast drogami powiatowymi będzie się zajmowała firma zewnętrzna, z którą Zarząd Dróg Powiatowych zawarł umowę.
- Technicznie sprzęt, przeznaczony do akcji zimowej, jest już przygotowany od połowy października. Zostały zakończone prace związane z jego drobnymi naprawami i przeglądami. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to prace związane z odśnieżaniem będą prowadzone cały czas, systemem zmianowym - informuje prezes.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.