Małgorzata Oberlan

Druga chryja, drugie śledztwo? Każda akcja budzi reakcję. Odpowiedź na „Chryję 2” była błyskawiczna: mailowy donos do Zbigniewa Ziobry

Druga chryja, drugie śledztwo? Każda akcja budzi reakcję. Odpowiedź na „Chryję 2” była błyskawiczna: mailowy donos do Zbigniewa Ziobry Fot. Jacek Smarz
Małgorzata Oberlan

„Szydzono z katolickich wartości i symboli” - doniósł prokuratorowi generalnemu Ryszard Nowak, przewodniczący Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą, nazajutrz po „Chryi 2”.

Informację o wniosku do Zbigniewa Ziobry w sprawie znieważenia o. Tadeusza Rydzyka podało 4 maja Radio Maryja. Chodziło o feministyczną demonstrację, którą Toruński Strajk Kobiet zorganizował legalnie dzień wcześniej - 3 maja - przed siedzibą radia. Nosiła tytuł „Na drugi koniec tęczy z ojcem Tadeuszem. Chryja 2” i miała charakter performance’u.

„Lewacka hucpa”

Według środowisk radiomaryjnych jednak była to „lewacka hucpa” i „bluźniercza manifestacja”, a feministki po raz kolejny już wielokrotnie znieważyły dyrektora Radia Maryja.

„Szydzono z katolickich wartości i symboli. Padło także wiele haseł wymierzonych w osobę dyrektora Radia Maryja” - tak rzecz ujęła rozgłośnia. Ryszard Nowak, przewodniczący Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą poinformował, że bardzo szybko, drogą mailową, wysłał prokuratorowi generalnemu wniosek w sprawie znieważenia ojca Rydzyka.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.