Dudek: - Wyborcy mają krótką pamięć [rozmowa]

Czytaj dalej
Fot. Paweł Miecznik
Jolanta Zielazna

Dudek: - Wyborcy mają krótką pamięć [rozmowa]

Jolanta Zielazna

- Krótka pamięć społeczna wyborców to jedna z fundamentalnych zasad rządzących polityką w Polsce - mówi prof. Antoni Dudek, politolog.

Gdy w niedzielę usłyszałam obietnicę PiS o 500 plus dla osób niepełnosprawnych, czego od roku im odmawiano, pierwszą moją myślą było, czy PiS zaczął palić się grunt pod nogami?! Przecież nagle nie pojawiło się tąpnięcie w sondażach, więc co wywołało taką decyzje?
Wybory do Parlamentu Europejskiego są dla Prawa i Sprawiedliwości najtrudniejsze.

- Wybory do Parlamentu Europejskiego są dla Prawa i Sprawiedliwości najtrudniejsze. Dlatego że - jak pokazały poprzednie kampanie - są to wybory o bardzo niskiej frekwencji, do tej pory uczestniczyło w nich nieco ponad 20 proc. wyborców. Z badań wynika, że byli to raczej ludzie lepiej wykształceni, zamożniejsi, z wielkich miast, czyli - w większości z innych orientacji politycznych niż PiS. Wobec tego partia walczy o zmobilizowanie do głosowania swego tradycyjnego elektoratu: raczej mieszkańców wsi, małych miejscowości, ludzi uboższych, osób poniżej przeciętnej w sensie statusu materialnego - mówi prof. Antoni Dudek, politolog.

Zapraszamy do czytania pełnej wersji rozmowy.

Pozostało jeszcze 96% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jolanta Zielazna

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.