Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Dyrektorski dramat w toruńskim magistracie

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Alicja Cichocka-Bielicka

Dyrektorski dramat w toruńskim magistracie

Alicja Cichocka-Bielicka

Coraz większy problem z obsadą ważnych stanowisk w Urzędzie Miasta Torunia. Od roku miasto nie ma architekta, od miesięcy dwa inne fotele dyrektorskie są wolne, a z urzędem żegnają się kolejni szefowie jednostek.

Z Urzędem Miasta Torunia żegna się dyrektor Wydziału Rozwoju i Programowania Europejskiego, Maja Lewandowska-Robak oraz kierująca Urzędem Stanu Cywilnego, Katarzyna Pułkownik. Pierwsza przechodzi do prywatnego biznesu na menedżerskie stanowisko.

- Po pięciu latach pracy przyszedł czas na zmiany i dalszy rozwój - mówi nam dyrektor Maja Lewandowska - Robak.

Kierownik Katarzyna Pułkownik z USC 20 stycznia odchodzi na emeryturę, po 36 latach pracy w samorządzie (zaczynała w kolegium ds. wykroczeń). Z USC żegna się też jej zastępczyni, Ewa Orłowska.

- Do czasu rozstrzygnięcia konkursów obowiązki dyrektorów lub kierowników pełnić będą wyznaczone osoby - zapewnia rzecznik prezydenta Anna Kulbicka Tondel .

Dla władz miasta musi to być spore wyzwanie. Do obsadzenia są bowiem jeszcze trzy inne bardzo ważne fotele dyrektorów wydziałów. Nie udało się do tej pory znaleźć następcy Szczepana Buraka, wieloletniego dyrektora Wydziału Środowiska i Zieleni.

Toruń od roku nie ma też miejskiego architekta. Fotel stoi pusty pomimo dobrej pensji. Poprzedni, czyli Adam Popielewski z zarobkami rzędu 135,5 tys. zł brutto (za 2016 rok) był jednym z najlepiej opłacanych dyrektorów, o czym jak kiedyś przyznał, prezydent Michał Zaleski regularnie mu przypominał. Konkurs na to stanowisko unieważniono, ponieważ zabrakło odpowiedniego kandydata.

Pozostało jeszcze 37% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Alicja Cichocka-Bielicka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.