Działkowcy dawnej Elany kontra spółka Boryszew - emocje w sądzie. Spór może się ciągnąć jeszcze długimi miesiącami, a może nawet latami

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Małgorzata Oberlan

Działkowcy dawnej Elany kontra spółka Boryszew - emocje w sądzie. Spór może się ciągnąć jeszcze długimi miesiącami, a może nawet latami

Małgorzata Oberlan

Spółka Boryszew SA, kontrolowana przez miliardera Romana Karkosika, chce przejąć grunty przy ul. Bukowej, Wierzbowej i Klonowej. Mieści się na nich ok. 150 ogródków działkowych.

W samoobronie działkowcy założyli sprawę o zasiedzenie. Wczoraj w X Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Toruniu pojawiły się prawdziwe ich tłumy. Spodziewając się tak licznej publiczności sędzia Paweł Liberadzki na miejsce rozprawy wyznaczył jedną z największych sal. Emocje narastały już w holu.

Te działki to całe nasze życie. Użytkujemy je od 30, a niektórzy nawet od 40 lat. Dbamy o nie najlepiej, jak potrafimy. Tutaj spędzają czas już nasze wnuki. Wiemy, że ziemia w mieście zyskała na wartości. Zapewne można zrobić niezły biznes, odsprzedając ją jakiemuś deweloperowi. Nigdy nie pogodzimy się jednak z tym, żeby Roman Karkosik przejął nasze działki - mówili „Nowościom” rozgoryczeni działkowcy. I pytali: czy miliarderowi nie wstyd sięgać po ziemię, krzywdząc starych ludzi?

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.