Dzieci z 32. gmin będą bezpłatnie szczepione przeciw pneumokokom

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Karol Poliński

Dzieci z 32. gmin będą bezpłatnie szczepione przeciw pneumokokom

Karol Poliński

Ponad 2,5 tys. dzieci z kujawsko-pomorskiego skorzysta w tym roku z bezpłatnych szczepień w ramach drugiej edycji przygotowanego przez samorząd województwa programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych.

Do udziału w nim zgłosiły się 32 gminy. W tym gronie są miasto Włocławek oraz gminy: Włocławek, Fabianki, Aleksandrów Kujawski, Bądkowo, Koneck, Waganiec i Osięciny.

Samorząd województwa pokrywa połowę kosztów wykonania szczepień w każdej z gmin uczestniczących w projekcie. Zadaniem gmin będzie prowadzenie kampanii medialnej, współpraca z realizatorami programu i pokrycie połowy kosztów wykonania szczepień dla dzieci będących mieszkańcami gminy. Nabór uczestników oraz szczepienia przeprowadzą wybrani w drodze konkursu realizatorzy (placówki medyczne) we współpracy z gminnymi instytucjami. Nabór rozpocznie się wkrótce, a szczepienia ruszą wiosną.

Pneumokoki to groźne bakterie. Są przyczyną wielu poważnych chorób u dzieci, takich jak: zapalenie płuc, ucha środkowego, opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu oraz sepsa.

Karol Poliński

Dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" jestem od 1983 r. Od roku 2002 kieruję włocławskim oddziałem "GP", wcześniej byłem zastępcą kierownika. Moje zainteresowania dziennikarskie dotyczą przede wszystkim tematyki politycznej i społecznej, ale także historii i współczesności mojego rodzinnego regionu - Kujaw. Chętnie również zaglądam na podwórka kultury i sportu. Obecnie, oprócz publikowania w tradycyjnym, papierowym wydaniu "Pomorskiej", chętnie korzystam z możliwości, jakie daje internet. Moje publikacje znaleźć więc można także na www.pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.