Dzieciaki do Rakiet! Mariusz Fyrstenberg w Toruniu

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Polska Press
Piotr Bednarczyk

Dzieciaki do Rakiet! Mariusz Fyrstenberg w Toruniu

Piotr Bednarczyk

Trwa druga edycja akcji Dzieciaki do Rakiet. Już w sobotę 19 sierpnia akcja zawita do Torunia. Na Rynku Nowomiejskim w godz. 10-19 odbędą się bezpłatne zajęcia. Ambasadorem akcji jest Mariusz Fyrstenberg.

Przez cały dzień będą się tam odbywać bezpłatne treningi tenisowe. Jesienią zaś w pięciu toruńskich szkołach dzieci będą miały okazję uczyć się podstaw gry w tenisa na lekcjach WF.

Akcja Dzieciaki do Rakiet, realizowana przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy, ma na celu promowanie tenisa wśród dzieci i ich rodziców. Jest skierowana zarówno do dzieci, które mają już za sobą pierwsze tenisowe doświadczenia, jak i do tych, które jeszcze nie miały w ręku rakiety. Najistotniejszym elementem akcji jest dobra zabawa. Wykorzystanie różnorodnych ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz elementów innych dyscyplin sportowych sprawia, że treningi tenisa są dla dzieci sportową zabawą. Tak też było podczas ubiegłorocznej edycji akcji, w której wzięło udział ponad 2000 dzieciaków.

Przez całe lato w dziesięciu miastach Polski zostaną zorganizowane imprezy, na których doświadczeni trenerzy i animatorzy będą uczyć dzieci grać w tenisa. W sobotę 19 sierpnia akcja zawita do Torunia.

- Moje dwudziestoletnie doświadczenie trenerskie pokazuje, że w tenisa grać może każde dziecko. Dzięki grom i zabawom ruchowym, od których zaczynamy przygodę z dyscypliną, tenis daje świetne podstawy ogólnorozwojowe i dużo, dużo radości. To piękny sport wychowujący pięknych ludzi - mówi Sykstus Szajda, główny trener akcji Dzieciaki do Rakiet.

Lekcje będą całkowicie bezpłatne, przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Dzieci zostaną podzielone na odpowiednie grupy wiekowe.

- Akcja Dzieciaki do Rakiet setkom dzieci w Polsce daje szansę spróbowania gry w tenisa. Nie wiem czy dzięki niej uda się wychować przyszłych liderów rankingów ATP i WTA. Jeśli tak, to świetnie. Najbardziej jednak cieszę się, że poprzez tenis zaszczepiamy dzieciom chęć ruchu i pokazujemy, że sport to wspaniała forma spędzania czasu. Widzimy się w Toruniu! - powiedział Mariusz Fyrstenberg, który będzie gościem specjalnym wydarzenia.

Organizatorzy akcji Dzieciaki do Rakiet dotrą również do szkół i zainspirują je do nauczania tenisa podczas lekcji wychowania fizycznego.

- W całej Polsce 50 szkół wyposażymy w sprzęt tenisowy. Dodatkowo przeszkolimy nauczycieli wychowania fizycznego z tych placówek, aby mogli w ramach WF-u prowadzić lekcje o charakterze tenisowym. W samym Toruniu wybierzemy 5 szkół - powiedziała Agnieszka Wilczyńska, dyrektor Departamentu Strategii Marki w Banku BGŻ BNP Paribas. - Do przekazania podstaw tenisa wystarczy szkolna infrastruktura w postaci boiska czy sali gimnastycznej. Dlatego, jako bank związany z tenisem od przeszło czterdziestu lat, chcemy wspierać jego rozwój w Polsce i zachęcać do wspólnej tenisowej zabawy - dodała Agnieszka Wilczyńska.

Konkurs dla szkół!

Szkoły, które wezmą udział w akcji, zostaną wyłonione w drodze konkursu. Aby zgłosić szkołę, należy przygotować krótki filmik pokazujący, jak dzieci bawią się poprzez sport. Film powinien zostać nakręcony wspólnie przez dzieci i nauczycieli. Forma nie jest ważna - liczy się spontaniczność i dobra zabawa. Rekrutacja wystartuje we wrześniu, a już za rok w ramach akcji odbędzie się międzymiastowy turniej tenisowy, który wyłoni pierwszych triumfatorów ogólnopolskiej akcji Dzieciaki do Rakiet.

Więcej szczegółów na stronie internetowej pod adresem: www.dzieciakidorakiet.pl.

Piotr Bednarczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.