- Mamy muzyków, z których powinniśmy być dumni, że zaczynali artystyczną drogę na Ziemi Lubuskiej - mówi autor Projectu 10/31.
Kim jest pomysłodawca i lider Project 10/31? To Jarosław Adryańczyk, pochodzący z Żar gitarzysta i kompozytor, znany choćby z zespołu Jaad.
Na czym polega projekt, który „rodził się” dwa lata? Oto 31 artystów mających lubuskie korzenie - nie spotykając się w studiu! - nagrywało 10 piosenek. Można powiedzieć, że... korespondencyjnie. - Wyjątkowość tego projektu polega między innymi na tym, że zaproszeni do współpracy muzycy, często się nie znają i nie spotykają, a nagrywali materiały samodzielnie, przygotowując swe partie w oparciu o dostarczone materiały poprzez internet - wyjaśnia J. Adryańczyk. - Nazwa tego projektu podpowiada, że jest to 10 piosenek a muzyków je wykonujących jest 31.
Powinniśmy być dumni, że zdobywali wykształcenie i zaczynali swoją drogę artystyczną na Ziemi Lubuskiej
Project 10/31, który zwieńczy kiedyś płyta (trwa poszukiwanie sponsorów) ma pokazać, iż w Lubuskiem mamy muzyków, których nie musimy się wstydzić. - A wręcz przeciwnie - powinniśmy być dumni, że zdobywali wykształcenie i zaczynali swoją drogę artystyczną na Ziemi Lubuskiej - dodaje pomysłodawca przedsięwzięcia.
W projekcie biorą udział muzycy m.in. takich zespołów jak: Plamka, 5 Rano, New Massage, Instant Blues, Shata Qs, Muzolla, Kawa, Lóóstra, Mate, LemOn, Jaad, ale też dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Żaganiu.
W projekt zaangażowane jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, gdzie dokonano części nagrań. Pozostałe partie były nagrywane między innymi w Warszawie czy we Wrocławiu.aą
Piosenki Projectu 10/31 prezentuje Radio Zachód: w każdy piątek ok. 10.15 i w poniedziałek po 19.00.
Koncert w Zielonej Górze: klub 4 Róże dla Lucienne, 10 kwietnia.